Siyasilerde olduğu kadar vatandaşta da suç var
Reklam
  • Reklam

Siyasilerde olduğu kadar vatandaşta da suç var

Vatandaş, siyasetin yaşanan ekonomik ve sosyal olaylar karşısında çözüm üretememesinden son derece rahatsız. Gelen geçen tüm hükümetlerin günü kotarmanın dışında ülke için bir şey yapmadığı görüşünde birleşen vatandaşlar, olası bir seçimin ülkedeki kötü gidişatı değiştirip değiştiremeyeceği noktasında ise ayrılıyorlar.

15 Nisan 2019 - 08:54

-Vatandaş, ülkenin bugün içinde bulunduğu durumdan siyasiler kadar kendilerinin de suçu olduğunu vurguladı

-Gelinen aşamada toplumun tüm katmanlarının kış uykusundan uyanarak ayağa kalkması gerektiğine vurgu yapan vatandaşlar, “Bir an önce aklımızı başımıza toplamazsak yarın her şey için çok daha geç olacak” dediler

Süreyya ÖZDEMİR
Vatandaş, siyasetin yaşanan ekonomik ve sosyal olaylar karşısında çözüm üretememesinden son derece rahatsız. Gelen geçen tüm hükümetlerin günü kotarmanın dışında ülke için bir şey yapmadığı görüşünde birleşen vatandaşlar, olası bir seçimin ülkedeki kötü gidişatı değiştirip değiştiremeyeceği noktasında ise ayrılıyor.    

Vatandaşlar ne dedi?

Doğan Tilki: Halkı oyalama taktiğinden başka bir şey değildir

"Yarın sandığa gitsek şu an mecliste olan milletvekillerinin 3/4'ü yine aynı kişilerden oluşacak. Hiçbir şekilde değişen bir şey olmayacaktır. Ve bu bütün partiler için de geçerlidir. Bu durumun nedeni ise kendilerinden başka kimseyi istememelerinden kaynaklıdır. Dıştan gelen hiç kimse hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. En iyisi tekrardan seçim olmasıdır. Bugün siyasetçiler hiçbir şekilde bir şey üretmiyor. Ta ki koltuğa oturana kadar, koltuğa geçinceye kadar her şeyi vaat ederler fakat daha sonra telefonlara bile cevap vermezler. Bu da halkı oyalama taktiğinden başka bir şey değildir."

Gökhan Saraç: Yeni bir iktidarın gelmesi gerekli

"4’lü koalisyonun yaptığı tek şey zam. Özel sektör çalışanları ciddi anlamda mağdurdur. Gelirlerinde ciddi kayıplar olması nedeniyle şu an büyük şirketler bile küçülmeye hatta bitme noktasına geliyor. Başımızdaki de zam hükümeti olduğu için değişmesinin gerektiğine inanıyoruz. Yeni bir hükümet kurulup bugüne kadar hiçbir şey yapamayanların gitmesi gerekir. Erken seçime giderek halkın artık gerekli cevabı bir an önce vermesi gerektiğini düşünüyorum."

Abdullah Cangil: Bir an önce aklımızı başımıza toplamamız gereklidir

"Sokaktaki insanın zihniyeti artık değişmelidir. Mecliste halk yararına iş yapabilecek vekiller olmalıdır. Bu iyi doktor ya da bu iyi öğretmen demekle olmuyor bu iş. Halimiz ortada, bu halk kafasını sürekli duvarlara vurmasına rağmen ülke bir türlü düzelmiyor. Bir an önce aklımızı başımıza toplayıp, hizmet verecek kişileri meclise göndermediğimiz takdirde her zaman mağdur olan taraf biz olacağız."

Ekrem Kara: Siyasiler ne vatandaşı için ne de ülkesi için hizmet veriyor

"Siyasiler bugün hiçbir şekilde bu ülke için çalışmamaktadır. Yaptıkları tek şey günü geçirmektir. Artık vatandaşı bıktırdılar. Ülkemizde zam zam üstüne geliyor. Her şeyin üst üste gelmesi nedeniyle vatandaş mağdur oldu, ülkemizde ne bir iş yeri açıldı ne de bir yatırım oldu. Her gün işsizlikle ve  kriminal olaylarla karşılaşıyoruz. Ülkede yerli insan bile kalmadı. Bu duruma ancak vatandaş sandıkta cevap verebilir. En kısa zamanda erken seçime gidilmesi gereklidir. Vatandaşların hür iradesiyle seçilen kişilerin artık başa geçmesi gereklidir."

Yaşar Cahitoğlu: Erken seçim şart

"Eski siyasetçiler de bugün yapılan siyasetin hiçbir şekilde bir şey üretmediğini düşünüyor. Bu konuda bizler de aynı görüşteyiz. Şimdiki hükümetin ülke için yaptığı tek şey zam oldu. Alım gücümüz ciddi anlamda düştü hatta yok oldu. Bu yüzden halkın yararı için erken seçimin şart olduğu görüşündeyim."

Ramazan Zaza: İrademiz tamamen yabancı güçlerin elindedir

"Bu ülkede seni uyarabilecek herhangi bir birimin yoksa, başa hangi hükümet gelirse gelsin durumda bir değişiklik olmayacaktır. Bu memleketi yönetenlerin de ülkenin halinden bir haber olduğunu düşünüyorum. Resmen o koltuklarda oturanlar bizimle dalga geçiyor. Ben bu konuda sandığın bir çözüm olduğuna da inanmıyorum. Kişi, zeytinin iyisinden anlıyorsa ona portakalın iyisini sormak bence saçmalıktır. Bu yüzden bizi yönetenlerin de yönetimden anladıklarını düşünmüyorum. Bu memlekette irade artık Kıbrıs Türkü’nün elinde değildir. Artık güç Türkiye'nin de elinde değil, yabancı güçlerin elindedir. Yani irademiz tamamen yabancı güçlerin elindedir. Ülkede para kimin elinde ise iplerimiz de onun elindedir."

Ahmet Alkış: Erken seçim iyi bir yol olabilir düşüncesindeyim

"Ülkemizde artık hiçbir şey yolunda gitmiyor. Siyasilerimiz de ülke halkının yararına hiçbir şekilde bir şey üretmemektedirler. Başa gelen yetkililer, bir yerlere gelene kadar belli başlı vaatlerde bulunduktan sonra, vatandaşlarının yüzüne bile bakmamaktadır. Her şekilde mağdur olan vatandaş için erken seçim iyi bir yol olabilir düşüncesindeyim."

Deniz Kayabaşı: Mevcut hükümet bana göre sınıfta kaldı, umutlarımızı boşa çıkardı

"Siyasetçiler değil öncelikle insanlar ne istediğini bilmeli. Üzülerek görüyoruz bireysel çıkarlar toplumsal çıkarların önüne geçmiştir. İnsanlar her şeyin farkında lakin bilerek lades oluyorlar. Meclisin çoğunluğu olmasına rağmen bir önceki seçimde değişti ne oldu? Yeniden seçim yapsak ne olacak? Bana göre, seçilende suç varsa seçende daha fazla vardır. Bence öncelikle insanlar dünyaya bakış açılarını değişmeli. Mevcut hükümet bana göre sınıfta kaldı, umutlarımızı boşa çıkardı. yazıklar olsun demekten başka bir şey diyemiyoruz."

Mustafa Ürüncüoğlu: Gidenin bıraktığı işi gelenin bitirmesi gereklidir

"Sandık hiç bir sorunu çözemez, zira giden ve gelen aynı görüşte değil. bu nedenle ilk olarak ülkemize sistem lazım. Bu konudaki en büyük sorun kabullenme sorunumuzdur. Bu yüzden bir an önce, gidenin bıraktığı işi gelenin bitirmesi gereklidir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!