Su rögarı içerisinde uyuşturucu madde
Reklam
  • Reklam

Su rögarı içerisinde uyuşturucu madde

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından Lefkoşa-Mağusa Anayolunda yapılan operasyon sonucunda yüklü miktarda Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde ele geçirildi. 3 kişi tutuklandı

14 Nisan 2019 - 06:53 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 09:39

Gamze PİR BAYKUR

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri aldıkları ihbar üzerine Lefkoşa-Mağusa Anayolu Tantura kavşağı yakınlarında bulunan bir su rögarı içerisinde arama yaptı. Su rögarı içerisinde yapılan aramada naylon poşet içerisinde 260 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi. Konu uyuşturucu maddeleri kimin veya kimlerin almaya geleceğinin tespit edilebilmesi için pusu görevine başlayan narkotik ekipleri, konu uyuşturucu maddeleri su rögarı içerisinden almaya gelen Alpay Akaner, Hasan Sarı ve Çınar Çağlayan’ı suçüstü tespit ederek tutukladı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Akaner, Sarı ve Çağlayan aleyhine 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.


Uyuşturucu maddeleri almaya geldiler, yakalandılar

Meselenin tahkikat memuru Gökhan Yıldırım, 12 Nisan 2019 tarihinde saat 19:00’da alınan bir bilgide Lefkoşa-Mağusa Anayolu üzerinde Tantura kavşağı yakınlarında alt yolda, yol kenarında bulunan su rögarı içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler olduğunun öğrenildiğini söyledi. Alınan bilgi üzerine konu yere gidildiğini söyleyen Yıldırım, su rögarı içerisinde yapılan kontrolde siyah renk naylon poşetin üzeri çalıyla örtülü şekilde tespit edildiğini belirtti. Yıldırım, akabinde bölgede pusu görevine başlandığını ifade ederek, ayni gün saat 23:20 raddelerinde zanlı Alpay Akaner’in zanlı Hasan Sarı ve Çınar Çağlayan ile birlikte kullanmakta olduğu ZMU 319 plakalı kiralık araçla emarenin bulunduğu su rögarı yanına gelerek durduklarını anlattı. Akabinde zanlı Akaner’in, araçtan inerek su rögarı içerisindeki naylon poşeti aldığını sırada suçüstü tespit edilerek tutuklandığını belirten Yıldırım, zanlı Sarı ve zanlı Çağlayan’ın da araç içerisinde tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Yıldırım, konu kiralık araç içerisinde yapılan aramada ise aracın çeşitli yerlerinde Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde kalıntıları ve hassas terazi tespit edildiğini söyledi. Ayni gün zanlıların Mağusa  Polis Müdürlüğüne getirildiğini ifade eden Yıldırım, ayrıştırma işlemi yapıldığı sırada ise naylon poşet içerisinde yaklaşık 260 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin tespit edildiğini açıkladı. Yıldırım, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade ederek, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazan Aksun, zanlı Alpay Akaner, Hasan Sarı ve Çınar Çağlayan’ın tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!