Taçoy’un bakanlık inadı UBP’yi gerdi
Reklam
 • Reklam

Taçoy'un bakanlık inadı UBP'yi gerdi

UBP Genel Sekreteri Hasan Taçoy’un ısrarla Maliye Bakanlığı koltuğuna oturmak istemesi, bugüne kadar parti genel sekreterinin bakanlık görevine getirilmemesi geleneklerine aykırılığının yanında, parti içinde de büyük huzursuzluğa neden olduğu belirtiliyor

18 Mayıs 2019 - 07:17 - Güncelleme: 19 Mayıs 2019 - 11:00

Yeni BAKIŞ

UBP Genel Sekreteri Hasan Taçoy’un  ısrarla Maliye Bakanlığı koltuğuna oturmak  istemesi, bugüne kadar parti genel sekreterinin bakanlık görevi almaması geleneklerine aykırılığının yanında parti içinde de büyük huzursuzluğa neden olduğu belirtiliyor. 

Tatar ve vekillerin tepkisine neden oldu

Yeni Bakış’ın partiye yakın kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, bir yandan HP’yle hükümeti kurmak için büyük uğraşlar veren Parti Genel Başkanı Ersin Tatar’ın, diğer yandan bugüne kadarki parti geleneklerini hiçe sayarak Maliye Bakanlığı koltuğuna oturmak isteyen Genel Sekreter Hasan Taçoy’la mücadele etmek zorunda kaldığı belirtildi. 

Genel Başkanlığa aday olamamıştı

Son Kurultayda partinin Onursal Başkanı Derviş Eroğlu’nun telkinleri sonucu önceden ilan etmesine karşın başkanlık yarışına katılmayan Taçoy’un HP ile oluşacak koalisyonda ısrarla Maliye Bakanlığı koltuğuna oturmak istediği üzerinde duruluyor. 

2013’te istifa edip DP’ye geçmişti

Taçoy’un bu tavırlarının Genel Başkan Ersin Tatar’ın yanında diğer milletvekillerinin de büyük tepkisini topladığına dikkat çekilirken, 2013 yılında UBP’den istifa edip DP saflarına katılıp 2016’da partiye geri dönen Taçoy’a parti genel sekreterliğinin verilmesinin bile büyük bir lutuf olduğu üzerinde duruluyor. Bu arada, Taçoy’un  özellikle, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı görevini yürüttüğü yıllarda hakkında birçok iddiaların yer aldığı anımsatılarak, Hasan Taçoy’un Maliye Bakanlığı görevine getirilmesinin ikinci bir Serdar Denktaş vakası olabileceği iddia ediliyor.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • CAN
  1 ay önce
  rüyalar gerçek olsa sn taçoy... serdasr beyden sonra gitme sırası sende ...güle güle ..
 • HÜLYA
  1 ay önce
  taçoy senelerdir yedin kthy nı batıranalrdansın.. sen bakan olrusan ubp sine bir daha gidip oy vermeyiz sn tatar taçoyu istemiyoruz.
 • kıbrıs
  1 ay önce
  e tabi maliye bakanlığında mammalar çok, yiyin bakalım. herkes kavga içinde o koltuğa oturabilmek için. yediğiniz yeter bırakın artık, yerken öleceksiniz, çatlayacaksınız!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KIB-TEK yine karıştı
KIB-TEK yine karıştı
Polis memuru tutuklandı
Polis memuru tutuklandı