Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Oğuz, Basın Günü nedeniyle...

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Oğuz, Basın Günü nedeniyle mesaj yayımladı

Oğuz: “Basın mensupları zaman mevhumu gözetmeden, her türlü şartlar altında, büyük bir özveri ile çalışarak toplumu bilgilendiriyor”

11 Temmuz 2019 - 14:19

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, basın mensuplarının zaman mevhumu gözetmeden, her türlü şartlar altında, büyük bir özveriyle çalışarak, toplumu bilgilendirdiklerini söyledi. 

Basının çok sesliliğe ve demokrasiye olan katkısının çok önemli olduğuna dikkat çeken Oğuz, basın çalışanlarının, gelecek endişesi taşımadan, çalışma şartları iyileştirilerek mesleklerini ifa etmelerinin önemine işaret etti. 

Oğuz, 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Kıbrıs’ın ilk Türkçe gazetesi Saded’in kuruluşundan günümüze kadar geçen süre zarfında, Kıbrıs Türk basınının büyük fedakârlıklar ve zorluklar altında kamuoyunu aydınlatmayı ve Kıbrıs Türk halkının sesi olmayı sürdürdüğünü kaydetti. 

Oğuz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm basın çalışanlarımız bizler için değerlidir ve onların özgür, çok daha iyi şartlar altında görevlerini sürdürmeleri toplumsal demokrasi açısından da gerekliliktir. Tüm basın çalışanlarımızın gününü kutluyorum”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Temel sıkıntı cinsiyet eşitsizliği
Temel sıkıntı cinsiyet eşitsizliği
Rumlardan ırkçı saldırı! (Video)
Rumlardan ırkçı saldırı! (Video)