Tatar ve Erhürman’dan koalisyon açıklaması

Tatar ve Erhürman’dan koalisyon açıklaması

UBP, hükümet kurma çalışmaları kapsamında ilk olarak CTP'yi ziyaret etti. Tatar ve Erhürman, çıkışta kısa birer açıklama yaptı.

15 Mayıs 2019 - 10:58

Hükümet kurma çalışmaları kapsamında Ersin Tatar başkanlığındaki UBP heyetinin ilk durağı Cumhuriyetçi Türk Partisi  (CTP) oldu.

Saat 10’da başlayan görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü.

İki lider görüşme sonrası CTP binasının önünde basına kısa açıklama yaptı ve soruları yanıtladı.

Ersin Tatar

İlk söz alan UBP lideri Ersin Tatar, “Güzel bir sohbet oldu. İçinde bulunduğumuz sıkıntıları göz önünde bulundurarak, görüşmelere başladık. Öncelikle Meclis’te 12 vekille en çok sandalyeye sahip CTP’yi ziyaret etmek ve süreci değerlendirmek demokrasi sürecini gereğidir” dedi.

Tekrar görüşme ve CTP ile koalisyon ihtimali sorulan Tatar, “Tekrar görüşme olabilir, içeride ihtimalleri konuştuk. Zaten süreç ya CTP, ya HP ya da erken seçim şeklinde ilerleyecek. İlk görüşmeyi yaptık. Bilahare detaylar görüşülür, Bu ön görüşmeydi” yanıtını verdi.

Tufan Erhürman

Ardından söz alan CTP lideri Tufan Erhürman ise, “CTP olarak sorumlulukla davranmayı hedef aldık. Hükümet kurma görevinin bir an önce UBP’ye verilmesini söyledik. UBP, demokratik teamüllere uygun şekilde ilk ziyaretini CTP’ye gerçekleştirdi. Teşekkür ediyoruz. Başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Erhürman, koalisyon olasılığı ile ilgili soruya da, “Gündemde bir hükümet formülü var, bu konuda çalışma yapacaklar. Şu anda ön görüşme yaptık. Kendi kurullarımızda değerlendirmedik. Çalışmaları yürütmeleri düşüncesindeyiz” cevabını verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
12 bin TL’ye şimdilik serbest
12 bin TL’ye şimdilik serbest
Çatışma ülkeye zarar veriyor!
Çatışma ülkeye zarar veriyor!