Tecavüz değil, fiyatta anlaşamamışlar!

Tecavüz değil, fiyatta anlaşamamışlar!

Lefkoşa’da birlikte içki içtiği kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı Osita Samson Eluagu, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı

22 Haziran 2019 - 07:18 - Güncelleme: 22 Haziran 2019 - 11:42

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da birlikte içki içtiği kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı Osita Samson Eluagu, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis bulguları aktardı

Mahkemede meseleyle ilgili olarak yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, olguları aktardı. Polis, 03.06.2019 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Küçük Kaymaklı adresinde sakin Osita Samson Eluagu’nun (E-31, Ögrenci, Nijerya) ikametgahın yatak odasında içki içtikleri bir esnada Lefkoşa' da sakin Z. G.’yi sol eli ile ağız kısmına bastırıp darp edip giymiş olduğu siyah renk crivit marka taytı ve markası meçhul boxer kilotunu çıkartarak adı edilene cinsel saldırıda bulunup akabinde cinsel tecavüzde bulunduğunu mahkemeye aktardı. Osita Samson Eluagu’nun mahkeme emriyle tutuklanmış olup Lefkoşa Polis Müdürlüğü hücrelerine yerleştirildiğini söyleyen polis, zanlının gönüllü ifade verdiğini belirtti. Alınması gereken ifadeler olduğunu söyleyen polis, zanlının 4 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Para konusunda anlaşmazlığa düşmüşler

Zanlının avukatı Ramadan Sanıvar, meselenin tecavüz olmadığını, müştekiyle zanlının 600 TL karşılığında cinsel ilişkiye girmek için anlaştıklarını ve ilişkiye girdikten sonra müştekinin daha fazla para istemesiyle anlaşmazlığa düştüklerini savundu. 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Temel sıkıntı cinsiyet eşitsizliği
Temel sıkıntı cinsiyet eşitsizliği
Rumlardan ırkçı saldırı! (Video)
Rumlardan ırkçı saldırı! (Video)