Teminata bağlandı
Reklam
  • Reklam

Teminata bağlandı

Mağusa'da ele geçirilen ithali yasak vücut geliştirme ilaçlarını tasarruf eden Ömer Güçlüer dün mahkemeye çıkarıldı.

16 Mayıs 2017 - 08:48

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından önceki gün düzenlenen operasyonda ele geçirilen 23 paket içerisinde çeşitli markalarda 130 adet haptan ve sıvıdan oluşan ithali yasak vücut geliştirme ilaçlarını tasarruf eden Ömer Güçlüer dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Gümrüksüz mal tasarrufu” ve “İlaç ve eczacılık yasasına aykırı hareket” suçlarıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı Güçlüer, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Kendi kullanımı için Güney Kıbrıs’tan aldı…

Meselenin tahkikat memuru Löğmen Yücetürk, 14 Mayıs tarihinde alınan bir ihbar üzerine Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından zanlı Ömer Güçlüer’in Hacı Ali Sitesindeki evinde yapılan aramada salon kısmındaki ayakkabı dolabı içerisinde KKTC’ye ithali ve tasarrufu yasak olan 11 paket çeşitli marka ve miktarlarda vücut geliştirme ilaçları bulunduğunu açıkladı. Ayni gün Gülseren bölgesinde zanlının işletmeciliğini yaptığı “Süper Body Fitness Centere” isimli iş yerinde de arama yapıldığını belirten Yücetürk, yapılan aramada yine KKTC’ye ithali ve tasarrufu yasak olan 12 paket çeşitli marka ve miktarlarda vücut geliştirme ilaçları bulunduğunu açıkladı. Yücetürk, zanlı Güçlüer’in gönüllü ifade verdiğini belirterek, vermiş olduğu gönüllü ifadesinde konu ilaçları 2017 yılı Mart ayı içerisinde Güney Kıbrıs Rum Yönetiminden 200 Euro karşılığında satın alıp kendi vücudunu geliştirmek için getirdiğini ve kullandığını itiraf ettiğini söyledi. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirten Yücetürk, zanlının tahkikata etki etme olasılığının bulunmadığını söyleyerek zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Tutuksuz yargılanacak…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlı Ömer Güçlüer’in kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine ve 2 KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Bu haber 1252 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kim ne kadar vergi ödedi?
Kim ne kadar vergi ödedi?
Vatandaş yaşamakta zorlanıyor
Vatandaş yaşamakta zorlanıyor