Teminata bağlandı
Reklam
  • Reklam

Teminata bağlandı

Mağusa’da tasarrufunda 1 gr ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde ile yakalanan zanlı Mehmet Saydam dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

19 Mayıs 2017 - 11:25

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da tasarrufunda 1 gr ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde bulunan zanlı Mehmet Saydam almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçu ile ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı Saydam, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı

Soruşturma tamamlandı…

Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 15 Mayıs tarihinde alınan bir bilgide zanlı Mehmet Saydam’ın kaldığı evde kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini söyledi. Ayni gün konu eve gidildiğini belirten Özdesoy, yapılan aramada zanlının giymekte olduğu pantolonun cebinde kağıda sarılı 1 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Özdesoy, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Tutuksuz yargılanacak…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlı Mehmet Saydam’ın kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 3 bin TL nakdi teminat ödemesine ve 2 KKTC vatandaşının 20’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Bu haber 1140 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
5'i bir etmez
5'i bir etmez
“Tefeciden belediye başkanı olur mu?”
“Tefeciden belediye başkanı olur mu?”