Teminata bağlandı

Teminata bağlandı

Lefkoşa’da, Gürel Ercener’e ait araç üzerine, yanıcı madde döküp yaktığı gerekçesi ile tutuklanan kardeşi zanlı Cem Derviş Doğu aleyhinde başlatılan soruşturma tamamlandı

10 Ekim 2017 - 09:23

Evrim KAMALI

 Lefkoşa’da, Büyük Reşit Sokak üzerinde park halinde bulunan Gürel Ercener’e ait KS 589 plakalı salon araç üzerine, yanıcı madde döküp yaktığı gerekçesi ile tutuklanan kardeşi zanlı Cem Derviş Doğu aleyhinde başlatılan soruşturma tamamlandı. Zanlı dün teminata bağlanmak üzere mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis olayı anlattı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis çavuşu Ahmet Kavan olayla ilgili bulguları aktardı. Kavan huzurda bulunan zanlı Cem Derviş Doğu’nun 2 Ekim tarihinde saat 4.30 sıralarında Lefkoşa’da, Büyük Reşit Sokak üzerinde park halinde bulunan kardeşi Gürel Ercener’e ait KS 589 plakalı salon araç üzerine muhtemelen yanıcı madde döküp ateşe vermek suretiyle kasti hasara uğrattığı gerekçesi ile tutuklandığını söyledi. Polis çıkan yangın sonucunda bahse konu aracın tamamen yanarak zarar gördüğünü, aracın yanında park halinde bulunan GC 264 plakalı aracın ise kısmen yanarak hasara uğradığını mahkemeye aktardı. Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını zanlının kardeşi olan ve aracı tamamen kül olan Gürel Ercener’in zanlı aleyhindeki şikâyetini geri çektiğini GC 264 plakalı araç sahibinin ise şikâyetinin devam ettiğini belirtti. Polis Çavuşu Ahmet Kavan mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının ilerde görüşülecek davasında mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandı

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispati vücut etmesi ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 50’şer bin TL kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

Bu haber 1232 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akıl almaz olay
Akıl almaz olay
Öğrenciler de mutlu değil !
Öğrenciler de mutlu değil !