Teminata bağlandı

Teminata bağlandı

Girne’de, ev sahibi tarafından kendisine kullanması için verilen ev eşyalarını çaldığı gerekçesi ile tutuklanan Filipinli Ernesto Jr. Garcia hakkındaki soruşturma tamamlandı.

17 Nisan 2018 - 06:14 - Güncelleme: 01 Nisan 2019 - 10:37

Evrim KAMALI

Girne’de ev sahibi tarafından kendisine kullanması için verilen ev eşyalarını çaldığı gerekçesi ile tutuklanan Filipinli Ernesto Jr. Garcia hakkındaki soruşturma tamamlandı. Zanlı, dün teminat talebiyle Girne’de mahkemeye çıkarıldı. 


Polis bulguları aktardı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şubede görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının “Emanetçi tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı. Polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının 2017 yılı Aralık ayı içinde kiracı olarak kaldığı Namık Kemal Caddesi No:32 adresinden ayrılırken, kullanması için Nigel Peter Holman tarafından verilen 5 bin TL değerindeki eşyaları çaldığını söyledi. Olayın polisin bilgisine geldikten sonra zanlının tutuklandığını kaydeden Yanaroğlu, zanlının gönüllü ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini ve eşyaları Holman’ın kendisine verdiğini iddia ettiğini belirtti.

 Polis, zanlının 5 gündür tutuklu olduğunu, yapılan araştırmada söz konusu eşyaları Doğancı köyünde yeni kiraladığı eve taşıdığını tespit ettiklerini söyledi. Polis, tüm eşyaların bulunarak emare alındığını kaydetti. Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, ailesi ile birlikte KKTC’de yaşadığını belirten polis, teminata bağlanmasını talep etti.


Kefalete bağlandı

Mahkeme, bir kefilin 50 bin TL kefalet senedi imzalaması ve zanlının 100 bin TL şahsi kefalet senedine imza atması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenci mi ?   Müşteri mi ?
Öğrenci mi ? Müşteri mi ?
Savunulacak tarafı yok !
Savunulacak tarafı yok !