Tetikçi bugün yeniden mahkemede

Tetikçi bugün yeniden mahkemede

GIFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa’nın kardeşi Serkan Kısa’ya 8 el ateş edip yaralanmasına neden olan ve 3 ay süreyle cezaevine gönderilen zanlı Emre Yalçın bugün mahkeme huzuruna çıkıyor.

17 Mayıs 2019 - 08:49 - Güncelleme: 17 Mayıs 2019 - 11:19

GIFA Airways isimli işyeri önünde GIFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa’nın kardeşi Serkan Kısa’ya 8 el ateş edip yaralanmasına neden olan tetikçi Emre Yalçın bugün mahkemeye çıkıyor. 

Olay nasıl olmuştu?
Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren GIFA Airways işyeri önünde 1 Şubat 2019 tarihinde, saat 18.00 sıralarında GIFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa’nın kardeşi Serkan Kısa’ya 8 el ateş edip yaralanmasına neden olmuştu. Olayın ardından yakalanan Emre Yalçın cezaevine gönderilmişti. Meydana gelen “Taammüden Adam Öldürmeye Tesebbüs, Ağır Yaralama, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayici Madde Taşıma ve Tasarrufu, Kati Hasar ve Meskun Mahalde Ateş Etmek” suçlaması ile ilgili olarak tutuklanan ve 3 ay süreyle cezaevine gönderilen zanlı Emre Yalçın, bugün mahkeme huzuruna çıkartılıyor. 

Tetikçi 3 ay süreyle cezaevine gönderilmişti 
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, olayla ilgili bulguları aktarmış, Serkan Kısa’yı yaralayan Emre Yalçın’ın etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını, yurtiçi ve yurtdışından uzmanlık raporlarının beklendiğini, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etmişti. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddiyetine bulgu yapıp, zanlının üç ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir vermişti. Tetikçi Emre Yalçın bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenci mi ?   Müşteri mi ?
Öğrenci mi ? Müşteri mi ?
Savunulacak tarafı yok !
Savunulacak tarafı yok !