Tetikçi’ye silahı satanlara ne oldu?

Tetikçi'ye silahı satanlara ne oldu?

GIFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa’nın kardeşi Serkan Kısa’yı öldürmek amacıyla 8 el ateş eden Emre Yalçın adlı tetikçi cuma günü Ağır Ceza Mahkemesinde yargıç huzuruna çıkacak. Zanlı Yalçın’a kurşunlama sırasında kullandığı tabancayı sattıkları belirlenen diğer zanlılar Mesut Okur ve Şükrü Dipdere’yle ilgili yargı süreci ise belirsizliğini koruyor.

24 Haziran 2019 - 09:01 - Güncelleme: 25 Haziran 2019 - 11:52

Yeni Bakış

GIFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa’nın kardeşi Serkan Kısa’yı öldürmek amacıyla 8 el ateş eden tetikçi Emre Yalçın, 28 Haziran Cuma günü Ağır Ceza Mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarılacak.    

Ağır cezada yargılanacak

Sanık Emre Yalçın, “Taammüden Adam Öldürmeye Teşebbüs, Ağır Yaralama, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarrufu, Kasti Hasar ve Meskun Mahalde Ateş Etmek” suçlamaları ile yargılanacak.

Mesut Okur ve Şükrü Dipdere’ye ne oldu ?

Bu arada, kurşunlanma olayında zanlı Emre Yalçın’a silahı sattığı ortaya çıkan zanlı Şükrü Dipdere ve Dipdere’nin silahı satın aldığı zanlı Mesut Okur’un durumu belirsizliğini koruyor.  Tetikçi Emre Yalçın’ın itiraflarının ardından tutuklanan her iki zanlı da tabancayı birbirlerine sattıklarını itiraf etmişti. Zanlılar bir süre tutuklu kalmalarının ardından teminata bağlanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gerçekleşmiş bir hayal
Gerçekleşmiş bir hayal
Barış Burcu'dan açıklama!
Barış Burcu'dan açıklama!