Tetikçiye bu talimatı veren kim?

Tetikçiye bu talimatı veren kim?

Gifa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa’nın kardeşi ve Yeni Bakış Gazetesi Spor Şefi Serkan Kısa’ya 8 el ateş edip yaralanmasına neden olan zanlı Emre Yalçın önceki akşam bir otelde kaçmaya çalışırken yakalanmasının ardından dün mahkemeye çıkarıldı. Tetikçi Emre Yalçın suçunu itiraf etti ancak, Kısa’yı öldürmek değil de korkutmak amacıyla ateş açtığını iddia etti

03 Şubat 2019 - 10:00 - Güncelleme: 04 Şubat 2019 - 11:02

Gifa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa’nın kardeşi ve Yeni Bakış Gazetesi Spor Şefi Serkan Kısa’yı önceki akşam iş çıkışı 8 el ateş ederek yaralayan zanlı Emre Yalçın aynı gece polisin olağanüstü operasyonu sayesinde Girne’deki Vuni Palace Hotelin tuvaletinde yakalandı

Emre Yalçın’ın tutuklanmasının ardından polis, olayda kullanılan tabanca ile zanlının giydiği  siyah renk mont Gifa Airways’in hemen yanındaki yol kenerındaki otlar içinde bulundu

Zanlı Emre Yalçın, dün ise mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk kararı alındı. Zanlı, mahkemede pişman olduğunu ve  kimseyi öldürmek istemediğini, korkutmak maksadı ile camlara ateş ettiğini, Serkan Kısa’yı ise öldürmek istemediğini iddia etti

Zanlının bu ifadelerinin ardından şimdi gözler, Emre Yalçın’ı başarılı bir operasyon sonucu kıskıvrak yakalayan polisin, Yalçın’ın arkasındaki isimlere kısa sürede ulaşıp ulaşamayacağına çevrildi 

Bu arada, olayda sol elinden yaralanan Serkan Kısa, Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesinde başarılı bir ameliyat geçirdi. Kısa’nın eline saplanan mermi operasyon sonucu çıkarıldı. Yeni Bakış’ın elde ettiği bilgilere göre Kısa, 2-3 günlük istirahatın ardından hastaneden taburcu edilecek 

Yeni Bakış

Evrim KAMALI


Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Gifa Airways isimli işyeri önünde 1Şubat 2019 tarihinde, saat 18.00 sularında, meydana gelen “Taammüden Adam Öldürmeye Tesebbüs, Ağır Yaralama, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayici Madde Taşıma ve Tasarrufu, Kati Hasar ve Meskun Mahalde Ateş Etmek” suçlaması ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Emre Yalçın dün mahkeme huzuruna çıkarıldı. 


Polis bulguları aktardı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren genç ve deneyimli Polis Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, olayla ilgili bulguları aktardı. 


Öldürmek için ateş etti

Aydın, zanlı Emre Yalçın’ın Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Gifa Airways isimli işyeri önünde 1Şubat 2019 tarihinde, saat 18.00 sularında, meydana gelen “Taammüden Adam Öldürmeye Tesebbüs, Ağır Yaralama, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayici Madde Taşıma ve Tasarrufu, Kati Hasar ve Meskun Mahalde Ateş Etmek” suçlarında methaldar olduğunu belirtti. 


“Turist” sıfatıyla adada bulunuyor

Polis Lefkoşa da Atatürk Caddesi Yenişehir'de faaliyet gösteren ve Yusuf Kısa'nın direktörü olduğu Gifa Airways isimli işyeri önüne gelen ve ülkeye Türkiye’den gelen turist statüsünde bulunan zanlı Emre Yalçın’ın tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 7.65 mm çapındaki tabanca ile konu isyerinden çıkıp iş yerini kapatmaya çalışan işyeri sahibinin kardeşi Lefkoşa'da sakin Serkan Kısa’nın üzerine doğrultup öldürmek kastıyla pervasızca 8 el ateş edip adı edileni sol ön kolundan bir kez vurmak suretiyle ağır şekilde yaraladığını mahkemeye aktardı. 


Mermilerin bir kısmı cam ve duvarlara saplandı

Polis Müfettiş Muavini Durmuş Aydın ateş edilen mermilerin konu iş yerinin ön kısmında bulunan cam duvarına isabet etmesi neticesinde camların kırılıp hasara uğramasına sebep olduğunu belirtti. 


Serkan Kısa ameliyata alındı

Polis olay sonrası yaralanan müşteki Serkan Kısa’nın ambulans ile kaldırıldığı Lefkoşa Devlet Hastanesi ortopedi servisinde müşahede altına alınıp yapılan ameliyat sonucunda sol koluna isabet edip kolunda kalan merminin çıkarılarak emare alındığını söyledi. 


Aynı gece 00.45’te Vuni Palace Hotel’de yakalandı

Polis müfettiş muavini Durmuş Aydın zanlının Lefkoşa Adli Şube ve Lefkoşa CÖŞ ekibinin gerçekleştirdiği geniş çaplı soruşturma neticesinde 2 Şubat tarihinde saat 00.45’de Girne'de Vuni Palace Hotelin depolar bölgesinde saklandığı yerde tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandığını ve olayda kullanılan tabanca ile zanlının giydiği siyah renk montun Lefkoşa’da zanlının attığı yeri göstermesi üzerine bulunarak emare zapt edildiğini mahkemeye aktardı. 

Gönüllü ifade verip suçunu kabul etti

Aydın ayrıca olay yerinde 8 adet boş kovan ve 7 adet mermi çekirdeğinin saplandıkları yerden çıkarılarak emre yapıldığını, zanlının mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade verip suçunu itiraf ettiğini aktardı. 


Polis 3 gün tutukluluk talep etti

Polis Müfettiş Muavini Durmuş Aydın, meselenin ciddi olup soruşturmanın halen devam ettiğini zanlının konu tabancayı kimden veya nerden aldığının araştırılacağını bu suçu işlerken kimlerle işlediğinin araştırılacağını belirterek ilk etapda soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Öldürmek amacıyla sıkmamış

Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı, pişman olduğunu ve  kimseyi öldürmek istemediğini, korkutmak maksadı ile camlara ateş ettiğini yaralanan  kişiyi öldürmek istemediğini söyledi.


3 gün tutuklu bekleyecek

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
12 bin TL’ye şimdilik serbest
12 bin TL’ye şimdilik serbest
Çatışma ülkeye zarar veriyor!
Çatışma ülkeye zarar veriyor!