Uyuşturucuya af yok!

Uyuşturucuya af yok!

Topçuköy’deki evinde 282 gr 99 mg ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduran sanık Ergün Onarılmış hakkındaki karar dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde açıklandı.

19 Nisan 2018 - 06:53 - Güncelleme: 01 Nisan 2019 - 10:36

Gamze PİR BAYKUR

Topçuköy’deki evinde 282 gr 99 mg ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduran ve 2017 yılı Aralık ayı içerisinde yakalanan sanık Ergün Onarılmış hakkındaki karar, dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde açıklandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” davasından yargılanarak suçlu bulunan sanık Onarılmış 2 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edildi.


Yeğeninin getirdiği uyuşturucuları sakladı

Sanık Ergün Onarılmış, 2017 yılı Haziran ayı içerisinde yeğeninin getirip daha sonra geri alacağını söylediği uyuşturucu maddeleri alarak evine saklamıştı. 20 Aralık 2017 tarihinde sanık Onarılmış’ın tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğu yönünde ihbar alan narkotik ekibi, sanığın evine gitmiş ve sanığı içerisinde uyuşturucu madde olan sarma sigarayı içerken tespit etmişti. Narkotik ekibi, akabinde evde yaptığı aramada çeşitli yerlerde toplam 282 gr 99 mg ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulmuştu.


Suçlu bulundu

Davanın kararını okuyan Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Pınar Beyoğlu, sanık Ergün Onarılmış’ı aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı. Sanığın mahkum olduğu “Kanunsuz uyuşturucu madde Hintkeneviri tasarrufu” suçu için 15 yıla kadar hapis cezasının öngörüldüğünü belirten Beyoğlu, konu suçun ciddi ve vahim bir suç olduğunu ifade etti. Beyoğlu, faaliyet raporlarına göre uyuşturucu suçlarının 2017 yılı içerisinde Ağır Ceza Mahkemesi gündemini en çok meşgul eden suç türü olduğunun altını çizerek, bu suç türünün 2016 yılına oranla artış gösterdiğine dikkatleri çekti. 2 benzeri sabıkası olan sanığın sabıkalarına rağmen ıslah olmayıp benzeri suç işlemeye devam ettiğini belirten Beyoğlu, sanığa verilecek en uygun ve adil cezanın uzun süreli hapis cezası olduğu kanaatine vardıklarını açıkladı. Beyoğlu, “Kanunsuz uyuşturucu madde Hintkeneviri tasarrufu” suçundan suçlu bulunan sanık Onarılmış’ı 2 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenci mi ?   Müşteri mi ?
Öğrenci mi ? Müşteri mi ?
Savunulacak tarafı yok !
Savunulacak tarafı yok !