Yaklaşık 500 bin TL vurgun
Reklam
  • Reklam

Yaklaşık 500 bin TL vurgun

Güzelyurt’ta kontör vurgunu ile ilgili yeni gelişme.

19 Mayıs 2017 - 08:48

Evrim KAMALI

 Güzelyurt’ta Turkcell Bayisi Çınar Telefon isimli işyerinde satış sorumlusu olarak çalıştığı 1 Ocak 2015 ve Nisan 2017 tarihleri arasında müşterilerin sipariş ettiği kontör miktarının altında poss cihazı ile yükleme yapıp ancak tam ücret alarak aradaki farkı çaldığı ortaya çıkan Burak Gül hakkındaki soruşturma sürüyor. Zanlının patronuna ait imzayı taklit ederek müşterilerden aldığı çekleri ciro ettiği açıklanırken, zanlı dün ek süre talebi ile Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Olayı soruşturan Lapta Karakolu’nda görevli polis Memuru Mustafa Güneş, Güzelyurt’ta Turkcell Bayisi Çınar Telefon isimli işyerinde satış sorumlusu olarak çalışan zanlının, Lapta’da faaliyet gösteren İleli Marketin sipariş ettiği kontör miktarı altında pos cihazı ile yükleme yaptığını ancak sipariş edilen meblağı eksik yüklemesine rağmen tam ücret aldığını belirtti. Marketten kontör karşılığı çek alan zanlının aradaki farkı çaldığını aktaran polis, şikâyet üzerine zanlının tutuklandığını, üstünde yapılan aramada İleli Markete ait olan 8 bin 700 TL tutarında sahtelenmiş çek bulunduğunu söyledi. Polis, zanlının şikâyetçiye ait çeki, Çınar Telefon isimli işyerinin sahibinin imzasını taklit ederek ciro ettiğini ifade etti. Polis, ayrıca zanlının banka hesaplarının incelendiğini, 1 Ocak 2015 ile 25 Nisan 2017 tarihlerini kapsayan süre içerisinde İleli Market sahibinin Çınar Telefon sahibine verilmek üzere yazdığı, İleri Trading Ltd’ye ait 432 bin 400 TL çek yatırımı yaptığını tespit ettiklerini açıkladı.

700 TL tutarında sahte çek

Polis Memuru Mustafa Güneş, zanlının son olarak mahkemeye çıkarılarak aleyhinde 6 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde yapılan soruşturmada yeni bulgulara ulaştıklarını açıkladı. Polis, zanlıya ait pos cihazı hesabında Esra İleli tarafından Çınar Telefon İşletmecisi Işık Çınar’a verilmek üzere yazılmış toplam tutarı 7 bin 154 TL olan iki adet çek bulunduğunu söyledi. Polis, şimdiye kadar ortaya çıkan çek miktarının 102, çalınan paranın ise 439 bin 534 TL’ye yükseldiğini ifade etti. Polis, yapılan soruşturmada zanlının 2012 yılından beridir İleli Market ile çalışmaya başladığını belirlediklerini kaydeden polis, zanlının tutuklandığı gün üzerinde 8 bin 700 TL tutarında sahte çek bulunduğunu, bunun zanlının tutuklandığı güne kadar suç işlemeye devam ettiğini gösterdiğini söyledi. Polis, ayrıca zanlıya ait 275 bin TL değerinde 2012 model Audi Q7 marka jeep aracı olduğunu, aracın nasıl alındığı ile ilgili de soruşturma yapacaklarını kaydetti.

6 gün ek tutukluluk

Mustafa Güneş, zanlının eşine ait banka hesaplarının da inceleme altına alındığını, telefon kayıtlarının incelendiğini ve soruşturmanın geniş çaplı devam ettiğini belirterek zanlının tutukluluk süresinin uzatılmasını talep etti. Mahkeme hakkında soruşturma yürütülen zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber 1186 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
5'i bir etmez
5'i bir etmez
“Tefeciden belediye başkanı olur mu?”
“Tefeciden belediye başkanı olur mu?”