"Yeni bir zammı kaldıramayız"

"Yeni bir zammı kaldıramayız"

Vatandaş, elektriğe yeni bir zam yapılacağı yönündeki söylemlerin toplumda huzursuzluk yarattığını belirtti.

10 Şubat 2019 - 10:34 - Güncelleme: 11 Şubat 2019 - 13:22

Süreyya ÖZDEMİR

Vatandaş, elektriğe yeni bir zammın büyük sınıntı yaratacağını belirtti .


Vatandaşlar ne dedi?

İlhan Bor: “Elektrik kurumunun özelleştirilmesi halinde daha etkin hizmetler alabiliriz”

“Elektriğe bir kez daha zam yapmasını bu halk kaldıramaz. Bu yüzden elektrik kurumunun bir an önce özelleştirilmesi gerekmektedir. En azından özelleştirilmesi halinde daha etkin hizmetler alabiliriz. Yüksek maliyetli personelde bu sayede elektrik kurumundan çıkarılarak çoluğumuza çocuğumuza iş istihdamı doğacaktır.”


İbrahim Kaya: “Aldığımızı zaten elektrik faturalarına yatırmak zorunda kalıyoruz”

“Elektriğe yeni bir zam yapılırsa buna yine kimse ses çıkarmayacaktır. Bu yüzden  zamlara katlanmak zorunda kalacağız. Vatandaşın eline geçen paradan kimsenin haberi yok. Aldığımızı zaten elektrik faturalarına yatırmak zorunda kalıyoruz. Bu konu hakkında ne kadar rahatsız olduğumuzu söylesek de aksi olmayacaktır.”


Mehmet Doğan: “Vatandaşların zamdan kaçması olanaksızdır”

“Herşeye sürekli zam yapılması vatandaşı isyan noktasına getirdi.Yeni bir  zam yine vatandaşın belini bükecek. Vatandaşın kaldırabileceği miktarda yapılan zamlara karşı değilim fakat yapılması gerekenden yüksek oranda zammın yapılması sıkıntıları doğuracaktır. Vatandaşların zamdan kaçması olanaksızdır, yapabileceğimiz bir şey yok faturalara yansıyan fiyatları ödemek boynumuzun borcudur.”


Mehmet Sonalp: “Zam üzerine zam, zam üzerine zam”

“Elektrik kurumunda çalışan 165 kişinin maaşına yaptıkları artışı yine vatandaşlar ödeyecek. Vatandaş olarak bu sefer elektrik dairesini basacağız. Zam üzerine zam, zam üzerine zam! yapılan bu zam karşında artık daha fazla sessiz kalmayacağız. Biz, 165 kişinin maaşındaki artışa ses çıkarmıyoruz, fakat yapılan zamların vatandaşa ödetilmesi hak reva değildir. Aldığımız maaşın yarısı elektrik faturasına ödemek diğer ihtiyaçlarımızı karşılamamamıza neden olmaktadır. Bu durumdan ciddi anlamda yorulduk. Artık susma zamanı değil, hakkımızı arama zamanıdır.”


Şefika Başkurt: “Yetkililer artık yaşatılan zamlara bir dur desin”

“Toplum şu an elektrik kurumunun yapacağı zammı kaldırabilecek düzeyde değildir. Neredeyse her ay elektrik faturalarına yansıyan zamlar vatandaşın belini bükmüş halde. Alım gücü düşen vatandaş, tekrar tekrar yapılan zamlar karşısında mağdur halde yaşamaktadır. Yetkililer artık yaşatılan zamlara bir dur desin.” 


Mustafa İskender: “Toplum artık bir zammı daha kaldıracak durumda değildir”

“Öncelikle KIBTEK’teki saltanatın bitmesi gerekmektedir. Devletten ayrı hareket eden KIBTEK istediği şekilde elektrik kesip, zam yapılmaktadır. Faturalara yansıyan fiyatların toplum tarafından nasıl ödendiğini kimse bilmiyor. Yetkililerin bu konuda ciddi bir önlem alması gerekmektedir. Toplum artık bir zammı daha kaldıracak durumda değildir.”


Ahmet Alkış: “Vatandaş olarak zaten elektriğimizi zamlı olarak tüketiyoruz”

“Elektrik kurumunun yapacağı zam yine kapımızda, toplum olarak yapılacak  zammı kaldırabilmek mümkün değildir. Vatandaş olarak zaten elektriğimizi zamlı olarak tüketiyoruz. Yeniden yapılacak olan zam vatandaşı perişanlığa sürüklemekten başka bir şey değildir. Yetkililerin bu konuda yeterince önlem almadığını düşünüyorum. Şu an geciktirilen zammın ya geri çekilmesi ya da maaşlarda tekrardan yapılandırılmaya gidilmesi gerekmektedir. Zammın geri çekilememesi durumunda, asgari ücretle geçinen bir ailenin bu şartlar altında yaşamını devam ettirebilmesi kolay olmayacaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Barış Burcu'dan açıklama!
Barış Burcu'dan açıklama!
Polise teslim oldu
Polise teslim oldu