"Yol değil nadas tarla"
Reklam
  • Reklam

"Yol değil nadas tarla"

Muhtar Mehmet Çakır, Karşıyaka’dan Sadrazamköy’e ayrılan yolun büyük bir sorun olduğunu ifade etti

10 Ocak 2019 - 07:19 - Güncelleme: 11 Ocak 2019 - 11:22

Melin DOBRAN


Sadrazamköy Muhtarı Mehmet Çakır, Karşıyaka’dan Sadrazamköy’e ayrılan yolun büyük bir sorun olduğunu söyledi. Muhtar Çakır, yolun adeta nadas tarla gibi olduğunu ifade ederek, birçok kişinin o yolu kullanmaktan kaçındığını belirtti. Köy içindeki yolların da zamanla aşındığını dile getiren Çakır, yolların düzenlenmesi gerektiğini belirtti.


“Yol resmen nadas tarla gibi oldu”

Muhtar Çakır, “Karşıyaka’dan ve Tepebaşı’ndan bize ayrılan yol, statik kaplamadır, sıfır asfalt değildir.  Gerçekten orası ciddi ve büyük bir sorundur. O yol resmen nadas tarla gibi oldu. Bozuk olduğu için birçok insanımız o yolu kullanmıyor. Kimse aracının zarar görmesini istemiyor” şeklinde konuştu.


“Yapılan yapıldığı gibi kalmıyor”

“Köy içindeki yolların dizayn edilip düzenlenmesi lazım. Yol eskiden yapılmıştı. Yapılan yapıldığı gibi kalmıyor. Bir şekilde yıpranıyor, yıkılıyor ve aşınıyor. Köyümüzün daha düzgün ve daha sağlıklı bir yola kavuşmasını istiyoruz. Yer yer açılan asfaltın yeniden doldurulması gerekiyor.”


“Muhtarlık binasının elden geçirilmesi lazım”

“Kırsal kesim arsası en son 3 yıl önce dağıtıldı. Ondan sonra dağıtılmadı. Bölgede ihtiyaç var. Her yerde olduğu gibi bizde de arsa alamayan gençler bölgeyi terk ediyor. Arsa alanlardan köyden bir iki kişi, arsanın altyapısını yaptı. Köyün dışında verilenlerden yapan yok. Köyde camimiz var, muhtarlık binamız var fakat iyi durumda değil. Onun da elden geçirilmesi lazım.”


“Manastırın tamir edilmesi lazım”

“Köy içinde kaldırım ihtiyacı da var. Çocuk parkımız var ama iyi durumda değildir. Köyde kullanılmayan bir manastır var. 

Tamir edilip, kapılarının yapılması lazım. O da ayrı bir sıkıntı. Orasının en azından temiz ve düzenli olması gerekiyor. 

Köy içindeki mandıralar dışarıya çıktı. Hayvancılık alanında her yerde olduğu gibi bizde de sıkıntı var. Mesela 20 sene önce 30 kişi hayvancılık yapıyor ise şimdi 3 kişi kaldı.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Parasız
Parasız "Turist" polise sığındı
KIB-TEK'ten açıklama geldi!
KIB-TEK'ten açıklama geldi!