Zanlılar serbest kaldı

Zanlılar serbest kaldı

Mağusa’da polis tarafından düzenlenen operasyonda ele geçirilen ve eski eser olduğundan şüphelenilen 2 adet kılıç ile 1 adet mühür şeklindeki taşın eski eser olmadığı tespit edildi, tutuklanan zanlı Durali Çevikel ile Onur Gazinocu ise serbest bırakıldı.

16 Mayıs 2019 - 07:04 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 - 15:41

Gamze PİR BAYKUR

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü İskele Şubesi ekipleri tarafından geçtiğimiz hafta sonu Mağusa’da düzenlenen operasyonda ele geçirilen ve eski eser olduğundan şüphelenilen 2 adet kılıç etnografik eser çıkarken, mühür şeklindeki taşın ise eski eser olmadığı tespit edildi. “Kanunsuz eski eser tasarrufu” suçundan tutuklanarak geçtiğimiz pazar günü mahkemeye çıkarılan ve aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk süresi temin edilen Çevikel ile Gazinocu, mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

İncelenen taşın eski eser olmadığı tespit edildi

Operasyon sonucu Duran Çevikel’in aracında bulunan 2 adet kılıç ile mühür şeklindeki taş Eski Eserler Dairesi’nde görevli arkeologlar tarafından inceleme altına alındı. Yapılan incelemelerde kılıçların etnografik eser olduğu tespit edilirken, konu taşın ise eski eser olmadığı tespit edildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
12 bin TL’ye şimdilik serbest
12 bin TL’ye şimdilik serbest
Çatışma ülkeye zarar veriyor!
Çatışma ülkeye zarar veriyor!