170 adet balyayı ateşe verdiğinden şüphe ediliyor

170 adet balyayı ateşe verdiğinden şüphe ediliyor

Mutluyaka’da Mandıralar Bölgesinde çıkan yangın ile ilgili olarak şüpheli görülen Deniz Özaydın tutuklanarak dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarıldı…

Editor: Yeni Bakış Editör 4
24 Temmuz 2021 - 12:47
Reklam

Gamze PİR BAYKUR


Mutluyaka’da Mandıralar Bölgesinde çıkan ve 170 adet balyanın tamamen yanmasına neden olan yangınla ilgili olarak yürütülen soruşturmada şüpheli görülen Deniz Özaydın tutuklandı. Şüphe üzerine tutuklanan Özaydın “Kundaklama” suçuyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılarak aleyhinde 3 günlük tutukluluk süresi temin edildi.


170 adet balyayı ateşe verdiğinden şüphe ediliyor


Meselenin tahkikat memuru Muhammet Göztaş, 23 Temmuz 2021 tarihinde Mutluyaka’da Mandıralar Bölgesinde saat 12:00 raddelerinde mandıra içerisinde muhafaza edilen ve Tünay Abiç’e ait olan 170 adet balyanın alevlenerek tamamen yandığını açıkladı. Ayni gün olay yerinde yapılan araştırmada zanlı Deniz Özaydın’ın olay yerinin hemen karşısında bulunan mandırasında kamera kayıtları olduğunun tespit edildiğini belirten Göztaş, ayni gün konu kamera kayıtlarında inceleme yapıldığını söyledi. Göztaş, kamera kayıtlarından yapılan incelemede zanlının ayni gün saat 08:00 raddelerinde olay yerine gittiğinin ve yangının çıktığı saat 12:00 raddelerinde olay yerinden ayrıldığının tespit edildiğini kaydetti. Göztaş, yine yapılan kamera incelemelerinde yangından hemen önce yaklaşık 3 dakikalık görüntülerin kayıp olduğunun tespit edildiğini söylerek, bu kayıp görüntüler ile ilgili zanlıdan izahat istendiğini ve zanlının bazı beyanlarda bulunduğunu ancak tutarlı bir açıklama yapamadığı için zanlının şüphe üzerine tutuklandığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade eden Göztaş, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Tutuklu kalacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Dilşah Karayel, zanlı Deniz Özaydın’ın tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Figen Karahan yaşamını yitirdi
Figen Karahan yaşamını yitirdi
PINARDAN CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
PINARDAN CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ