21 fotoğrafçının 67 fotoğrafı sergileniyor

21 fotoğrafçının 67 fotoğrafı sergileniyor

Yıltan Taşçı Akademi’nin sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile iş birliğinde geliştirdiği “Bağımlı Olma Özgür Ol” adlı fotoğraf sergisi izleyici ile buluştu

Editor: Yeni Bakış Editör 2
07 Kasım 2019 - 10:00

Mustafa ERKAN

 

Yıltan Taşçı Akademi’nin sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile iş birliğinde geliştirdiği “Bağımlı Olma Özgür Ol” adlı fotoğraf sergisi izleyici ile buluştu.
Akademinin 20 kursiyerinin altı ay çalışarak hazırladığı " Bağımlı Olma, Özgür Ol " temalı fotoğraf sergisi 
4 Kasım Pazartesi akşamı, saat 19.00'da Lefkoşa'daki Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda açıldı. Açılış konuşmaları gerçekleştirildi. Ardından katılımcılara teşekkür belgeleri takdim edildi. Geceye üst düzey bürokratlar yanında, fotoğraf tutkunları ve halk katılımıyla izlenime açıldı.
Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, sergiyle ilgili yazısında ‘Mücadelemize önemli bir dokunuş’ başlığıyla başlarken şöyle devam ediyor...    
 Bağımlılıklarla mücadele yürek ister. Katkısız insan sevgisi ve ülke sevgisi ister. Vicdani ve ahlaki değerleri güçlü bireylerle yürünecek bir yoldur bağımlılıklarla mücadele. Dokunduğunuz bir yaşam, yaşama yeniden döndürmektir bağımlı bireyi, yeniden doğmak gibi.
Yeniden yaşama döndürülen bireye toplum olarak önyargılarımızdan kurtulup yaşama tutunma imkanı sağladığımız oranda başarı yakalayabiliriz bağımlılıklarla mücadelede. Bilgilerimizi, sevgilerimizi ve güçlerimizi, çıkarsız şekilde birleştirerek, çocuklarımıza ve gençlerimize yaşam kalitelerini yükseltecek güzel alışkanlıklar kazandırdığımız oranda bağımlılıklara karşı güçlendirebiliriz toplumsal koruma zırhımızı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Duvara toslama kaçınılmaz!
Duvara toslama kaçınılmaz!
Terfi sınavı cezaevini karıştırdı
Terfi sınavı cezaevini karıştırdı