25 milyon sterlinlik vurgun!

25 milyon sterlinlik vurgun!

Vakkas altınbaş’ın oğlu Orkun Altınbaş ile Sofu Altınbaş’ın oğlu Mehmet Altınbaş’tan Girne’de büyük sahtekarlık

Editor: Süperadmin
10 Kasım 2019 - 09:06 - Güncelleme: 10 Kasım 2019 - 17:54

Yeni Bakış’ın güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre, Girne Sulu Çember bölgesinde (Mete Adanır Caddesi) bulunan dükkanlar ile ilgili satış sözleşmesi yapıldığı,  sözleşmede satıcı Hüseyin Cahit Lido’yu vekili Ahmet Bayraktar’ın temsil ettiği  ve sözleşmeyi satıcının yetkili vekili sıfatıyla imzaladığı belirtiliyor.

Sözleşmede alıcıların Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş olarak görüldüğü,  sözleşmede dükkanların satış bedelinin  7 milyon sterlin olarak yer aldığı  bu bedelin 4 milyon sterlin sözleşmenin imzalanması ile birlikte ödendiği ifade ediliyor. Kalan 3 milyonun karşılığı için ise  Altınbaşlar’ın  karşı tarafa çek verdiği belirtiliyor.

Bir süre sonra dükkanların sahibi  Hüseyin Cahit Lido’nun öldüğü, Altınbaşlar’ın  avukatı Refet Uzun vasıtasıyla  yeni bir satış sözleşmesinin hazırlandığı ifade ediliyor.  Bu sözleşmeye eski sözleşmede olmayan yüksek meblağlı  malların da eklendiği ve vekil Ahmet Bayraktar’ın imzasının  sahtelendiği belirtiliyor. Bu ikinci sahte sözleşmenin  de tasdik memuru Kemal Yorgancıoğlu’na tastiklettirildiği elde edilen bilgiler arasında…

İddiaya göre, Kemal Yorgancıoğlu’na söz konusu tasdik için 2 bin sterlin ödendiği,  bu sahte ikinci sözleşme ile Altınbaşlar’ın  mahkemeye müracaat edip 3 milyon sterlinlik çeklerin ödenmesinin durdurulması için ara emri aldığı belirtiliyor.

Hüseyin Cahit Lido’nun mirasçılarının  polise şikayette bulunduğu, Girne adli şube ekiplerinin  sözleşmenin kaydını bulmak için avukat Refet Uzun’un bilgisayarına kadar birçok evraka el koyduğu ifade ediliyor.

Bu gelişmenin ardından Girne Adli Şube’nin  Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş’ın tutuklanması için Girne mahkemesinden derdest emri talep ettiği,  Girne Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar Emre’nin ise  “gerek yok çağırırsanız gelirler” deyip  emri vermediği iddia ediliyor. Bunun üzerine  Girne Polisinin de  Lefkoşa’ya gelip Başsavcı ile görüşüp yargıcı şikayet ettiği belirtiliyor.

Yeni Bakış’ın elde ettiği bir başka bilgiye göre ise Mehmet Altınbaş’ın yurtdışında yaşadığı, Orkun Altınbaş’ın ise  yurt dışından dün ülkeye  döndüğü, ancak  tutuklanacağı haberini  almasının ardından  akşam saatlerinde adadan ayrıldığı belirtiliyor.

 

Yeni BAKIŞ

Altınbaşlardan büyük yolsuzluk. Vakkas Altınbaş’ın  oğlu Orkun Altınbaş  ile Sofu Altınbaş’ın oğlu Mehmet Altınbaş’tan 7 Milyon Sterlinlik vurgun.

 

Dükkanlar 7 Milyon sterlin karşılığı Altınbaşlara satılıyor

Yeni Bakış’ın elde ettiği bilgilere göre, Altınbaşlar adına , Hüseyin Cahit Lido’yla Girne Sulu Çember bölgesinde (Mete Adanır Caddesi) bulunan dükkanlar ile ilgili satış sözleşmesi yapıldığı,  sözleşmede satıcı Hüseyin Cahit Lido’yu vekili Ahmet Bayraktar’ın  temsil ettiği  ve sözleşmeyi satıcının yetkili vekili sıfatıyla imzaladığı belirtiiyor. Sözleşmede alıcıların ise  Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş olarak göründüğü, dükkanların satış bedelinin 7 milyon sterlin olarak yer aldığı ve  bu bedelin 4 milyon sterlin sözleşmenin imzalanması ile birlikte ödendiği ifade ediliyor.

 

4 Milyon Sterlin ödeniyor 3 Milyon sterlin için çek kesiliyor

Kalan 3 milyonun karşılığı için ise  Altınbaşlar’ın karşı tarafa çek verdiği, bir süre sonra dükkanların sahibi  Hüseyin Cahit Lido’nun öldüğü belirtiliyor.

 

Mal sahibinin ölmesiyle işler değişiyor

Lido’nun ölümünün ardından Altınbaşlar avukatları Refet Uzun vasıtasıyla  yeni bir satış sözleşmesi hazırladığı, bu sözleşmeye eski sözleşmede olmayan mallarında eklendiği ve vekil Ahmet Bayraktar’ın imzasının sahtelendiği ifade ediliyor. Bu ikinci sahte sözleşmenin  de tasdik memuru Kemal Yorgancıoğlu’na tasdiklettirildiği belirtiliyor.

 

Sahte onaya 2 bin sterlin

İddiaya göre, Kemal Yorgancıoğlu’na söz konusu tasdik için 2 bin sterlin ödendiği,  bu sahte ikinci sözleşme ile Altınbaşlar’ın  mahkemeye müracaat edip 3 milyon sterlinlik çeklerin ödenmesinin durdurulması için ara emri aldığı belirtiliyor.

 

Mirasçılar polise başvuruyor

Hüseyin Cahit Lido’nun mirasçılarının  polise şikayette bulunduğu,

Girne adli şube ekiplerinin  sözleşmenin kaydını bulmak için avukat Refet Uzun’un bilgisayarına kadar birçok evraka el koyduğu ifade ediliyor.

 

Polis tutuklama emri için yargıçtan onay aalamıyor

Bu gelişmenin ardından Girne Adli Şube’nin  Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş’ın tutuklanması için Girne mahkemesinden derdest emri talep ettiği,  Girne Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar Emre’nin ise  “gerek yok çağırırsanız gelirler” deyip  emri vermediği iddia ediliyor. Bunun üzerine  Girne Polisinin de  Lefkoşa’ya gelip Başsavcı ile görüşüp yargıcı şikayet ettiği belirtiliyor. 

 

Mehmet Altınbaş Yurtdışında yaşıyor, Orkun Altınbaş ise yurtdışına kaçıyor

Mehmet Altınbaş’ın yurt dışında yaşadığı, Orkun Altınbaş’ın ise  yurt dışından dün ülkeye  döndüğü, ancak  tutuklanacağı haberini  almasının ardından  akşam saatlerinde adadan ayrıldığı belirtiliyor.

Olayla ilgili şok bir başka bilgi ise Hüseyin Cahit Lido’nun  Altınbaşlarla imzaladığı belgelerin de sahte olduğu ve polisin bunu da tespit ettiği yönünde.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • gökhan kara
  2 ay önce
  Evet okudum haberi. HARAM .........VE.............. HELAL..................................................
 • Sait Adam
  2 ay önce
  Adam ölünce mallarını hamhum ettiler yamyam bunlar
 • Nebil
  2 ay önce
  Büyük sahtekarlar
 • Hasan guloglu
  2 ay önce
  Herkesin parmağı acıya değsin bunların parmağı bala değsin oh ne kadar güzel luup mideye bu kadar basit şimdi soruyom parası çok olanın sözümü geçiyor bu ülkede denek ahmakça değil herhalde
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Yollarda ölmek istemiyoruz”
“Yollarda ölmek istemiyoruz”
“Hükümet kadar muhalefet de suçlu”
“Hükümet kadar muhalefet de suçlu”