3 gün tutuklu kalacak

3 gün tutuklu kalacak

İskele’de Noyanlar Şirketine ait çok sayıda eşyayı sirkat eden Derviş Şentan tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı…

Editor: Süperadmin
19 Eylül 2021 - 09:40
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

İskele’de Noyanlar Şirketinde 4 yıldır teknisyen olarak çalışan Derviş Şentan, şirkete ait çok sayıda eşyayı sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı. “Müstahdem tarafından sirkat”, “Sirkat” ve “Cürüm işlemek için binaya girmek” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesinde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Şentan aleyhinde 3 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Ne bulduysa çaldı

Meselenin tahkikat memuru Ahmet Köse, zanlı Derviş Şentan’ın 16 Eylül 2021 tarihinde İskele Sea Life Otel’e ait lojmanlarına giderek kendini saklamak için lojman içerisinde koridorda bulunan güvenlik kamerasının yönünü çevirdiğini ve yine koridorda bulunan 310 numaralı odanın kapısına gidip tasarrufunda bulundurduğu 60 cm uzunluğundaki çapa ile kapıyı zorladığını açıkladı. Zanlı Şentan’ın, 17 Eylül 2021 tarihinde otel güvenliği tarafından kontrol sırasında güvenlik kameraları görüntülerinden tespit edildiğini belirten Köse, polise şikayette bulunulduğunu kaydetti. Köse, zanlı Şentan’ın ayni gün İskele’de tespit edildiğini söyleyerek, yapılan sorgusunda suçunu kabul ettiğini kaydetti. Mesele ile ilgili olarak zanlının evinde arama yapıldığını ifade eden Köse, yapılan aramada 2021 yılı Şubat ayı içerisinde sirkat edilen Kerem Eti’ye ait 6 bin TL değerinde 1 adet bisiklet, İbrahim Çelik’e ait 7 bin 700 TL değerinde 2 adet klima ve Noyanlar Şirketinin şantiyesine ait 55 parça muhtelif eşya tespit edildiğini açıkladı. Köse, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ve aranan emarelerin olduğunu ifade ederek zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tutuklu kalacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Uğur, zanlı Derviş Şentan’ın tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı