3 yıl hapis cezasına mahkum edildi

3 yıl hapis cezasına mahkum edildi

Mağusa’da 67 yaşındaki Mustafa Şemmedi’yi konuşmak için ormanlık alana götüren ve müştekinin cebinden zorla 4 bin TL’yi alarak soygun suçu işleyen sanık Kezban Ünsol hakkındaki karar açıklandı

Editor: Süperadmin
01 Temmuz 2020 - 08:00

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da 67 yaşındaki Mustafa Şemmedi’yi aracına alarak konuşmak için ormanlık alana götüren ve burada müştekinin cebindeki 4 bin TL’yi zorla alarak soygun suçunu işleyen sanık  Kezban Ünsol hakkındaki karar dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde açıklandı. “Soygun”, “Kasti hasar” ve “Darp” davalarından yargılanan sanık Ünsol, Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti tarafından suçlu bulunarak 3 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

 

Müştekinin kabanının düğmelerini kopararak cebindeki parayı airkat etmişti

Sanık Kezban Ünsol, 14 Ocak 2019 tarihinde sohbet edeceklerini söyleyerek kullanımında bulunan araç ile Mustafa Şemmedi’yi Gülseren Askeri Gazinosunun yanındaki ağaçlık alan götürmüştü. Sanık Ünsol, burada müştekinin giymekte olduğu kabanın düğmelerini kopartarak kasti hasara uğrattıktan sonra müştekinin kabanının cebinde bulunan 4 bin TL parayı zorla alıp soygun suçunu işlemişti.

 

Suçlu bulundu

Davanın kararını  okuyan Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Ayşen Toroslu, sanık Kezban Ünsol’u aleyhine getirilen davalardan suçlu bularak mahkum ettiklerini açıkladı. Sanığın maahkum olduğu “Soygun” suçunun ceza yasasında en ağır suçlar arasında yer alan suç türü olduğunu belirten Toroslu, konu suç için 14 yıla kadar hapislik cezası ön görüldüğünü ancak sirkat suçunun yaşanmasının ardından darp, zor kullanma ve fiziki şiddetin devam etmesi halinde konu suç için müebbet hapis cezası öngörüldüğünü vurguladı. Toroslu, sanık Ünsol’un sirkat suçunun devamında şiddet ve darp fiilini de işlemesinden dolayı müebbet hapis cezası ile yargılandığını kaydetti. Soygun gibi ağır suçların toplumun temel yapısını derinden etkileyen suçlardan olduğuna dikkatleri çeken Toroslu, toplumun bu tür suçlardan derin endişe duyduğunu göz önüne aldıktan sonra sanığa hapis cezası vermeyi uygun ve adil bulduklarını açıkladı. Toroslu, sanık Ünsol’u 3 yıl hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tutuklamalar başlayabilir!
Tutuklamalar başlayabilir!
Tutuklamalar başlayabilir!
Tutuklamalar başlayabilir!