"300 hayvanımı bin 500 TL’ye kaptırdım"

"300 hayvanımı bin 500 TL'ye kaptırdım"

Yıllarca geçimini çobancılık yaparak kazanan H.A., kendisini kasap olarak tanıtan dolandırıcı Ezel Demir tarafından kandırıldığını, 300 hayvanını sattığını, ancak aldığı çeklerin karşılıksız çıktığını belirterek, “Bu dolandırıcıya herkes dikkat etsin. Parasını kaptırmasın” diye konuştu

Editor: Süperadmin
13 Ocak 2020 - 02:04 - Güncelleme: 15 Mart 2020 - 23:42

Yeni Bakış

Yıllarca geçimini çobancılık yaparak kazanan ve çocuklarını çobancılık yaparak okutan H.A.  isyan etti. Yeni Bakış’a ulaşarak mağduriyetini anlatan H.A., 300 hayvanını bin 500 TL’ye dolandırıcı Ezel Demir’e kaptırdığını belirtti. H.A., şunları ifade etti, “300 küçük baş hayvanım vardı. İlk basta 20 hayvan almıştım.  Yıllardır sabah 04.00’te  eşimle kalkıp mandıraya giderdik. Zaman içinde hayvanlarımı çoğaltım. Bu şekilde hem çocuğumu okuttum hem de ailemi geçindirdim.  Sonunda hasta oldum karımda yalnız hayvanlara bakamazdı.  Bankaya da borcumuz vardı.  Hayvanları satma kararı aldım. Ezel Demir diye bir kişi hayvanları satın almak için bize geldi. Kasapçılık yaptığını söyledi. Dürüst biri olduğunu sandım. Bana üç adet çek verdi. Ben de hayvanlarımı ona vererek çekleri bankaya teslim ettim. Günü geldiğinde bankadan aradılar ve çeklerin karşılıksız olduğunu söylediler. Hemen Ezel Demir’i aradım. Bu çekleri kendisine başka birisinin borcuna karşılık verdiğini söyledi. Mahkemeye başvur dedi. Polise gittim. Polis bana bu konunun hukuk davası olduğunu söyledi. Sonunda üç çek karşılığında sadece 1500 TL para aldım. Sonunda Ezel Demir’in bunu herkese yaptığını öğrendim.”

“Bu dolandırıcıya herkes dikkat etsin”

H.A., “Ezel Demir’i ilk tanıdığımda bana, evime haram bir şey götürmem demişti. Oysa helal bir şey götürmediği ortada. Bu dolandırıcıya herkes dikkat etsin. Parasını kaptırmasın” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“3 kurumun maaş kesintileri gelecek hafta iade edilecek”
“3 kurumun maaş kesintileri gelecek hafta iade edilecek”
“Bu süreçte 2 temel  düşman var”
“Bu süreçte 2 temel düşman var”