33 yerinden bıçaklanmış

33 yerinden bıçaklanmış

Ercan - Gaziköy Anayolu üzerinde bulunan kadın cesedi ile ilgili olarak aranan cinayet zanlısı baba oğul kavgasında ortaya çıktı. Mesele ile ilgili olarak tutuklanan cinayet zanlısı Serhat Sönmez ve cinayeti görüp suskunluğunu koruyan Seymen Sönmez ve Seçkin Sönmez dün mahkeme huzuruna çıkarıldı

Editor: YeniBakış Editör
13 Ekim 2021 - 15:32 - Güncelleme: 13 Ekim 2021 - 18:25
Reklam

Evrim KAMALI

Mahkemede yeminli şahadet veren Müfettiş Hüseyin Göymen, zanlılar Serhat Sönmez, Seymen Sönmez ve Seçkin Sönmez’in Taammüden adam öldürme ve adam öldürme suçlarıyla methaldar olduklarını belirtti. Polis, 6.1.2019 tarihinde Ercan - Gaziköy Anayolu üzerinde ağaçlık alan içinde battaniye ve halıya sarılı ceset olduğunun bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldığını ve cesedin morga kaldırıldığını anlattı. Göymen, cesede 7 Ocak 2019 tarihinde Dr. İdris Deniz yapılan otopside vücudunun muhtelif yerlerinde 33 ayrı kesici delici alet yaralanması olduğunun belirlendiğini söyledi. Göymen, cesedin 15.10.2017 tarihinde kayıp olduğu bildirilen Vietnam uyruklu Dam Thi Hop olduğunun tespit edildiğini belirtti. Göymen, 20.10 2021 tarihinde alınan ihbarda zanlı Serhat Sönmez ve oğlu Seymen Sönmez’in Küçük Kaymaklı’daki ikametgâhlarının bahçesinde kavga ettikleri sırada zanlı Seymen Sönmez’in babasına, “Sen ancak kadın öldürün. Seni ihbar edersem müebbet yersin” dediğini, babasının ise “Seni de öldürürüm” dediğini ve bu esnada zanlı Seçkin Sönmez’in de yanlarında olduğunu belirtti. Göymen, söz konusu tartışma anının bir kişi tarafından kayda alınıp, görüntü ve ses kaydının emare alındığını söyledi. Göymen, zanlı Seymen Sönmez’in ifade verip, zanlı Serhat Sönmez’in Dam Thi Hop’u öldürdüğüne ve cesedi birlikte bulunduğu yere attıklarına dair ifade verdiğini belirtti. Göymen, diğer iki zanlının da ifade verdiğinin altını çizdi. Göymen, alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar olduğunu belirterek, zanlıların ilk etapta 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Olay nasıl olmuştu?

Vietnam vatandaşı Dam Ti Hop, 15 Ekim 2017 tarihinde bir Pazar günü çalıştığı evden ayrılmış ve bir daha geri dönmemişti. Hop’un kayıp olduğu polise bildirilmiş ancak polis kayıp olduğu ile ilgili duyuruyu Hop gazetelere haber olduktan sonra yapmıştı.

Kayıp Vietnamlı için ilk olarak arkadaşlarının isteğiyle 23 Ekim 2017 tarihinde Yeni Bakış Gazetesi bir haber yaptı. Ardından diğer medya organlarının da kayıp haberi yapması üzerine polis 8 kasım 2017 tarihinde Dam Thi Hop’un kayıp olduğunu duyurdu. Ardından birkaç kez Yeni Bakış Gazetesi ile bazı yayın organları Hop’un hala daha bulunamadığını yazdı ancak olay unutuldu.

Ardından 6 Ocak 2019 tarihinde Ercan Havaalanı yakınlarında bir ceset bulunduğu açıklandı. Ceset battaniye ve çöp poşetine sarılı ve çürümüş halde bulundu

Cesedin bir kadına ait olduğu belliydi ancak kim olduğunu anlamak için DNA örnekleri gerekti. Bulunan cesedin Dam Thi Hop’a ait olduğu ancak 6 Mayıs 2019’da açıklandı.

 

Ceset tam 186 gün morgda tutulduktan sonra Kıbrıs’ın güney ve kuzeyinde bulunan Vietnamlıların aralarında topladıkları para ile ailesine yani Vietnam’a gönderildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı