85 MİLYON DOLARLIK KRİPTO YATIRIMI

85 MİLYON DOLARLIK KRİPTO YATIRIMI

İskele’de 2 yıl içinde tamamlanması hedeflenen Emekli Köyü Projesi için ilk adım atıldı

Editor: YeniBakış Editör
18 Mart 2021 - 10:58
Reklam

İş insanlarından büyük yatırım. İskele’ye Emekli Köyü için ilk adım atıldı. İskele’de yapılması planlanan ve emekli nüfusuna kaliteli bir yaşam biçimi sunmayı amaçlayan projenin ön protokolü

Korman Construction LTD ile Stone Arch Retirement Village Company arasında imzalandı. GIFA Holding ise projeyi üstlenen firma olan Stone Arch Retirement Village Company’ye 85 Milyon Dolar değerinde kripto para finansı sağladı.

 

Stone Arch Retirement Village Company Yönetim Kurulu Başkanı Malcolm G. Weeks: 5 binden fazla emekliyi Kuzey Kıbrıs’a taşımayı hedefliyoruz. Vizyonumuz emekli olan herkese hak edilmiş bir yaşam kalitesi sunmaktır. Proje için arazi alımı tamamlanmıştır. Korman Construction LTD. ile ortaklık ve işbirliği için ön anlaşmayı yaptık. GIFA Holding’e ise bize sundukları kripto finans fırsatından dolayı teşekkür ederim.

 

 Korman Construction LTD. Yönetim Kurulu Başkanı Günay Çerkez, Emekli Köy Projesi’nin yüzde 20 proje ortağı ve müteahhitliğini yapacak olan şirket olduklarını ifade ederek, birçok ülkede son 25 yıl içinde bu tarz projelerin yoğunluk kazandığını söyledi. Çerkez, projenin ülkeye katma değeri fazla olacak olan büyük bir yatırım olacağını belirtti.

 

 GIFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa, GIFA TOKEN olarak başvuru yapılan 100’ün üzerinde projenin gerçekleşmesi için finans talebinde bulunulduğunu belirterek, tüm projelerin detaylı bir şekilde ekibi tarafından incelendiğini, aralarından 5 projenin taraflarınca uygunluk kazandığını ifade etti.

 

 Projeye GIFA TOKEN olarak 85 Milyon Dolar finans sağlama kararı aldıklarını belirten Kısa,

“Kripto para kullanımı hızlı bir şekilde yayılıyor. Uygun görülen projelere finans sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

 

 


Yeni Bakış

 

Dünyada en fazla nüfusa sahip olan emekli nüfusuna yaşlı evi değil de kaliteli bir yaşam biçimi sunmak, hayal edip de yapamadıklarını gerçekleştirmek adına ülkede ilk ve tek proje olan Emekli Köyü Projesi için planlanan 5 projeden ilki için imzalar atıldı. İskele’de inşa edilecek olan Emekli Köyü için GIFA Holding 85 Milyon Dolar değerinde kripto para kaynak sağlarken, geriye kalan 4 proje için ise 450 Milyon Dolar değerinde kripto bütçe ayrıldı. İlki İskele Bölgesi’nde yapılacak olan Emekli Köyü Projesi’nin 2 yıl içinde tamamlanması hedeflenirken, farklı bölgelerde yer alacak olan geriye kalan 4 projenin ise 5 yıl içinde tamamlanması hedeflenmektedir. Korman Construction LTD ile Stone Arch Retirement Village Company arasında ön protokol imzalandı.

Emekli Köyü Projesi, kripto ile finans edilecek olan ilk proje olma özelliğine sahipken, aynı zamanda bir emekli köyü konsepti de ülkemizde bir ilk olacak. Söz konusu proje ayrıca ülke ekonomisinin kendi ayakları üzerinde durması için bir katkı da sağlayacak. 

 

 

GIFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa:

Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı inancındayız

 

GIFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa, GIFA TOKEN olarak başvuru yapılan 100’ün üzerinde projenin gerçekleşmesi için finans talebinde bulunulduğunu belirterek, tüm projelerin detaylı bir şekilde ekibi tarafından incelendiğini, aralarından 5 projenin taraflarınca uygunluk kazandığını ifade etti. Kısa, Emekli Köyü Projesi’nin ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağı inancında olduklarını söyleyerek, bu projeye GIFA TOKEN olarak 85 Milyon Dolar finans sağlama kararı aldıklarını belirtti.

 

“Kripto para kullanımı hızlı bir şekilde yayılıyor”

Kısa, şirket tarafından aynı proje için 5 ayrı yerde, toplam 5 bin kişiye proje bedelleri toplamı 450 Milyon Dolar sağlayacaklarını belirterek, ilk önce hizmet verecek olacak İskele bölgesinde bulunan 85 Milyon Dolarlık projeye imza attıklarını, bu konuda ülke ekonomisine katkı sağlayacakları inancında olduklarını kaydetti. Şu anda dünya genelinde kripto para birimiyle alımlar, satımlar, alışverişler ve benzeri birçok işlem yapılmakta olduğuna vurgu yapan Yusuf Kısa, Dünya genelinde, Türkiye’nin 4’ncü sırada yer aldığını, KKTC’de de kripto kullanımının hızlı bir şekilde yayılmaya başladığına dikkat çekti.

 “Uygun görülen projelere finans sağlamaya devam edeceğiz”

Kısa, şöyle devam etti, “GIFA TOKEN, uluslararası ve KKTC’de büyük projelere finans sağlamaya başlamıştır. Bunun yanında dünya genelinde olduğu gibi, KKTC’de kripto ile ev, araba, arazi alışverişleri de başlamış bulunmaktadır. GIFA TOKEN olarak büyük bir başarı sağladığımızı, uygun görülen projelere finans sağlamaya devam edeceğimizi ve tüm bunların bu pandemi döneminde ekonomiye olumlu yönde etki edeceğine inanıyoruz.”

 

Korman Construction LTD. Yönetim Kurulu Başkanı Günay Çerkez:

Tam teşekküllü bir konsept olacak

Korman Construction LTD. Yönetim Kurulu Başkanı Günay Çerkez, Emekli Köy Projesi’nin müteahhitliğini yapacak olan şirket olduklarını ifade ederek, birçok ülkede son 25 yıl içinde mevsimi daha ılımlı geçen Akdeniz ülkeleri gibi ülkelerde bu tip projelerin hayat bulmaya başladığına dikkat çekti. Çerkez, Emekli Köy Projesi’nin Kuzey Kıbrıs için uyumlu olacağı görüşünde olduğunu belirterek, İngilizlerin Kıbrıs’a yabancı olmadıklarına vurgu yaptı. İngilizlerin zaman zaman buraya gelerek ev aldıklarını ve yaşamlarına burada devam etmek istediklerini söyleyen Çerkez, Emekli Köy Projesi’nde ise yapılacak olan konseptin sadece kalacak yerden ibaret olmayacağını, içinde sağlık merkezinden tutun da eğlence gibi birçok donanımı barındıracak tam teşekküllü bir konsept olacağını söyledi.

Günay Çerkez, son 25 yıldır bu tarz projelerin cazip gelmekte olduğuna vurgu yaparak, içinde her türlü aktivitenin yer alacağı bu projede müteahhit firma olarak yer alacaklarını kaydetti.

 

“Ülkeye katma değeri fazla olacak olan büyük bir proje”

Söz konusu projenin ekonomiye katkısının oldukça fazla olacağına dikkat çeken Günay Çerkez, gerek turizm gerekse yüksek öğrenimden daha fazla gelir sağlayacağını belirtti. Çerkez, Emekli Köy Projesi’nde kalmak isteyenlerin her türlü hizmeti burada alacaklarını söyleyerek, ülkeye katma değerinin turizmden (casinolar hariç) daha fazla olacağının altını çizdi.

 

 


Stone Arch Retirement Village Company Yönetim Kurulu Başkanı Malcolm G. Weeks:

Emekli olan herkese hak edilmiş bir kalite, yaşam tarzı ve konut ev

“Bir yabancı yerli ortaklı şirket olarak atacağımız her adımda, yerel yönetimlerle ve bölgesel halkla da istişare ve iletişim içerisinde olacağımız konusunda da kararlı olduğumuzun bilinmesini isteriz” diyerek söze başlayan Stone Arch Retirement Village Company Yönetim Kurulu Başkanı Malcolm G. Weeks, emekli olan bir insana ‘son kullanım tarihi geçmiş’ gibi davranılmasına ve yaşlı olarak bakılmasını hiçbir zaman anlamış veya kabul etmiş birisi olmadığını söyledi. Weeks,

yaşlı evi veya huzur evi veya bakım evi konseptlerinden düşüncesinden her zaman çok uzakta olduğunu belirterek,  emekli olan bir insanın önünde yepyeni bir hayat yaşama fırsatı olduğunu, hayal edip de yapamadığı hobilerini yapma fırsatı, yaşayamadıkları hayallerini yaşama fırsatı olarak yeni bir döneme girdiğine inandığını kaydetti.

 

“Hayat emeklilikle başlar”

Weeks, resim yapma, müzikle uğraşma, kitap yazma cevrimiçi (‘Online’) öğrenim, bir kitap veya hobi kulübüne katılmak, yürüyüş gruplarına katılmak, fotoğrafçılık, bahçe düzenleme, kuş gözlemciliği ve hatta yamaç paraşütü gibi hobileri aktivitelere katılma tamamen emekli yıllarında yapılabilecek aktivitelerin sadece bazıları olduğunu söyleyerek,  “işte tam da bu nedenle şirket olarak böyle bir projeye, girişime girme kararı aldık. “HAYAT EMEKLİLİKLE BAŞLAR” anlayışıyla her emkliye layık, hak ettikleri bir hayat, bir yaşam tarzı sunmak için Emekli Köyleri geliştirme kararı aldık” dedi.

 

“5 binden fazla emekliyi Kuzey Kıbrıs’a taşımayı hedefliyoruz”

“Önerilen Taş Kemer Emekliler Köyleri (Stone Arch Retirement Villages), Kuzey Kıbrıs'ta benzeri olmayan ilk örnek girişim olmakla birlikte farklı şirketlerin de bu doğrultuda kararlar almalarını bekliyoruz” diye konuşan Weeks, şöyle devam etti, “Emekliliklerini planlayan farklı ülkelerden insanların seçenekler arasında Kuzey Kıbrıs’ı da ciddi ve kaliteli seçenek olarak görmelerini istiyoruz.   Şirketimiz, önümüzdeki 6 yıl içinde, 5.000'den fazla emekli Avrupalıyı (çoğu İngiltere'den) buraya getirmeyi hedefliyoruz.”

 

“Arazi alımı tamamlanmıştır”

“Birinci Emekli Köyü’nün İskele Boğaz bölgesinde ilk emekli köyü için uygun arazi alımı tamamlanmış bulunmaktadır. Yine 2. Preojemiz için Tatlısu’da arazi alımı tamamlanmış Lefke/Gaziveren, Girne/Karşıyaka, Lefkoşa(/Boğaz gibi bölgelere de emekli köyleri yapılması için yeni araziler almayı planlıyoruz. Her emekli köyünde, 55 yaş üstü 640 emeklinin yaşamını sürdürebileceği projenin birincisinin 2023 yılında tamamlanmasını hedefliyoruz.”

 

“Vizyonumuz emekli olan herkese hak edilmiş bir kalite sunmaktır”

“Niye Kuzey Kıbrıs diye mi soruyorsunuz? Niye olmasın ki! Ülkenin popülaritesinin (harika hava koşullarının yanı sıra), Kuzey Kıbrıs'ın dünyadaki en güvenli ülkeler arasında olduğu, düşük suç oranı, yaygın konuşulan İngilizce, birçok ülkeye kıyasla hayat pahalılığının uygun, yaşam maliyetinin düşük olması, konut fiyatlarının ve kiraların birçok benzer ülkelerle kıyaslandığında inanılmaz düşük olması, Kıbrıs’ın zengin tarihi, ılımlı insanları ve huzurlu ortam….. daha saymamı istersiniz? Ayrıca, herşeye rağmen ben Kuzey Kıbrıs’ı çok seviyorum. Aslında benim sürpriz olduğum, emekli nüfusun hızla arttığı bir dünyada ve içinde bulunduğumuz pandeminin dize getirdiği birçok ülkedeki emekli nüfus hayatlarını, emekliliklerini sürdürebilecekleri yeni ülkeler ararken, Kıbrıs’ın, özellikle de Kuzey Kıbrıs’ın seçenekler arasında hiç olmayışıdır. Bu sektöre yatırım yapmanın doğru olduğunu, emekli nüfusa yönelik bu (burası için yeni ama dünyada çok yaygın olan) emekli köylerinin buraya, Kuzey Kıbrıs’a yapılmasının çok iyi ve doğru adım olduğunu görmek için ‘filozof’ veya ‘ekonomik dahi’ olmaya gerek yok sanırım.  Benim ve şirketimin vizyonu “Emekli olan herkese hak edilmiş bir kalite, yaşam tarzı ve konut ev” seçenekleri yaratmaktır.Bu vizyon doğrultusunda şirketim Stone Arch Retirement Villages Ltd. her zaman ortak girişimlere açık olmuştur.”

 


“KORMAN Construction LTD. ile ortaklık ve işbirliği için ön anlaşma yapmış bulunmaktan dolayı çok mutluyuz””

“GIFA Holding LTD’in GIFA TOKEN Kripto üzerinden bizlere sunduğu finansman fırsatını değerlendirmek  ve karar üretmek bizim için zor olamadı. Küresel anlamda birçok şirket ve proje Kripto finans sistemiyle, sıfır faiz, sıfır ipotek, sıfır stres yöntemleriyle hayat bulmaya başlamışlardır. Biz de projemizin ilkini gerçekleştirmek için Kuzey Kıbrıs’ın en prestij firmalarından  Günay Çerkez’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu KORMAN Construction Ltd. ile ortaklık ve işbirliği için ön anlaşma yapmış bulunmaktan dolayı çok mutluyuz.”

 

“GIFA Holding’e bize sundukları Kripto Finans fırsatından dolayı teşekkür ederim”

“GIFA Holding’e bize sundukları Kripto Finans fırsatından dolayı ve KORMAN Construction Ltd.’e bizimle projede” ortak olma ve işbirliği yapma kararlarından dolayı hem şirketim adına hem de tüm paydaş ve yatırımcılarımız adına teşekkür ederim.  Bu projenin Kıbrıs Türk toplumu adına ve Kuzey Kıbrıs ekonomisine ciddi olanaklar sağlayacağı konusunda hiçbir şüphem yoktur. Ayrıca, şirketimiz güçlü ve sürdürülebilir, etik ve toplumsal değerlere uygun çevre dostu politikası bulunmaktadır. Atacağımız her adımda yerel yönetimlerle ve bölgesel halkla da istişare ve iletişim içersinde olacağımız konusunda da kararlı olduğumuzun bilinmesini isteriz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
28 yaşındaki Haydar Mumcu hayatını kaybetti
28 yaşındaki Haydar Mumcu hayatını kaybetti
Cezaevine gönderildiler
Cezaevine gönderildiler