ABD Büyükelçiliği motosikletli eylemciler konusunda...

ABD Büyükelçiliği motosikletli eylemciler konusunda vatandaşlarını uyardı

ABD vatandaşlarını uyardı

Editor: Sılay Taşkan
06 Ağustos 2017 - 10:52
Reklam

ABD’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Kıbrıs’ta yaşayan ABD vatandaşlarından, 1996 yılında ölen Tasos İsaak ve Solomos Solomu’yu anma amacıyla Rum motosikletliler tarafından düzenlenen eylemlerde gerginlik yaşanması olasılığı karşısında dikkatli olunması istendi.
Alithia ve diğer gazeteler, ABD Büyükelçiliği’nin internet sayfasından  yapılan açıklamada Tasos İsaak ve Solomos Solomu’yu anma amacıyla her yıl düzenlenen gösterilere ilişkin vatandaşlarına bilgi verdiğini yazdılar.
Elçiliğin açıklamasında, söz konusu etkinliğe katılacak motosikletlilerin sınır kapılarına gelmelerinin beklendiğini, bu sebeple trafikte de aksamalar olabileceği ifade edildi.
Açıklamaya göre motosikletli eylemcilerin yarın Derinya yakınlarında ara bölgede anma etkinliği düzenlemesi bekleniyor.

Elçiliğin eylem açıklaması Rum basınında ilk kez yer alıyor 

Öte yandan gazete haberinde, tüm dünyadaki ABD büyükelçiliklerinin, o ülkede düzenlenecek etkinlik, gösteri vb. olaylara ilişkin duyuru yaptıklarını, ABD’nin Güney Lefkoşa’daki büyükelçiliğinin de bu prosedürü her yıl izlediğini yazdı.
Gazete, Elçiliğin her yıl 15 Temmuz, 20 Temmuz, 15 Kasım ve diğer önemli tarihlerde benzeri açıklamalar yayınladığını ancak ilk kez bu yıl, büyükelçiliğin bir açıklamasının Rum Haber Ajansı tarafından duyurulduğunu belirterek ajansın bu eyleminin de şaşkınlık yarattığı yorumunda bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
80 pozitif vaka
80 pozitif vaka
Her an kapanabilir
Her an kapanabilir