Akacan ve korumalarına 2 yıl hapis

Akacan ve korumalarına 2 yıl hapis

Ocak ayında Girne’de iş insanı Bulut Akacan ve korumalarının karıştığı darp davası, Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlandı. Sanıklar Bulut Akacan, Vasıf Kurbanov ve zanlı Orçun Özorcun yargılandıkları 6 davadan suçlu bulundu

Editor: Yeni Bakış Editör 2
13 Kasım 2019 - 08:16

Evrim KAMALI 

 

Sanıklar Bulut Akacan, Vasıf Kurbanov ve zanlı Orçun Özorcun yargılandıkları 6 davadan suçlu bulundu. Bulut Akacan, zanlı Vasıf Kurbanov ve zanlı Orçun Özorçun 2’şer yıl hapse mahkûm edildi. 
Oy birliği ile alınan kararı okuyan mahkeme başkanı Füsun Cemaller, olayın 7 Ocak tarihinde meydana geldiğini hatırlattı. Olgular ve kamera hayıtlarının titizlikle incelendiğini ifade eden Cemaller, incelenen olgularda Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorçun'un sanık Bulut Akacan'ın talimatları ile hareket ettiğine bulgu yapıldığını söyledi. Mahkeme başkanı,  Erhan Başay'ın sanıklar tarafından itilerek, çekilerek dışarıya atıldığına bulgu yaptı. 

“Bulut Akacan azmettirdi”
Mahkeme, müşteki Zeki Asımoğlu’nun aldığı yaraların 'ağır yara' olduğuna bulgu yaptı. 
Cemaller, Erhan Başay’ı darp etmesi için Bulut Akacan’ın Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorçun'u azmettirdiğine bulgu yaptıklarını söyledi. Mahkeme başkanı, sanık Vasıf Kurbanov, Orçun Özorçun ve Bulut Akacan'ı işlediği tüm suçlardan suçlu buldu. Başkan Cemaller, sanıkların Akacan’ın azmettirmesi ile ortak hareket edip, grup oluşturarak, herkese açık bir yerde bu suçları işlediklerini söyledi.

2 yıl hapis yatacaklar 
Sanıkların olayda Erhan Başay’ı darp edip, Asımoğlu’nu vahim zarara uğrattıklarını kaydetti. Cemaller, Asımoğlu’nun maruz kaldığı vahim zararın öngörülebilir bir sonuç olduğunu belirtti.
Sanıklara ceza takdir ederken kamu yararı ve ıslah edici olmasının göz önünde bulundurulduğunu kaydeden Başkan, vahim zarar suçunun 7 yıla kadar hapis öngördüğünü belirtti.
Cemaller, oy birliği ile sanıkları 2 yıl hapse mahkûm ettiklerini açıkladı. 

Zanlı yakınları fenalık geçirdi 
Mahkeme kararını açıklaması sonrasında zanlı yakınları fenalık geçirdi. İş insanı Bulut Akacan’ın annesi mahkemenin kararı açıklaması sonrasında fenalık geçirdi. Akacan’ın annesi mahkemeye çağrılan ambulans ile Girne Akçiçek Hastanesi’ne kaldırıldı. 

Çevik kuvvet önlem aldı 
Polis ekipleri ve Çevik Kuvvet ekipleri olası bir taşkınlığı önlemek adına mahkeme önünde güvenlik önlemi maksatlı hazır bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Unutkanlığımızın  kurbanıyız!”
“Unutkanlığımızın kurbanıyız!”
Siyaset gücümüzü  kırmak istiyor
Siyaset gücümüzü kırmak istiyor