Akşener: Erdoğan 2023’te seçilemez

Akşener: Erdoğan 2023'te seçilemez

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Tarihe not düşüyorum: Sayın Erdoğan 2023'te Cumhurbaşkanı seçilemez' dedi

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
18 Mayıs 2020 - 02:00

İYİ Parti lideri Meral Akşener, TELE 1 ekranlarında gazeteci Uğur Dündar'ın konuğu oldu. Türkiye gündemine ve koronavirüs salgınına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Akşener, İYİ Parti olarak memleket masası kurulmasının faydalı olacağını ancak bu taleplerinin, iktidar cephesinde kabul görmediğini söyledi. 

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı dilin, halk ile arasını açtığını ve bu nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 yılında yeniden Cumhurbaşkanı seçilemeyeceğini söyledi.

Akşener’in açıklamalarının satır başları şöyle:

İki şey oldu birincisi Sayın Bahçeli çok sert bir cevap verdi. İkincisi de AK Parti Genel Başkanı adına AK Parti sözcüsü Ömer Çelik bir cevap verdi. Şimdi bugün itibariyle Sayın Bahçeli o masanın altında Fethullah Gülen'in Fetü'nün olacağına dair bir görüş hisar etmiş. Aslında meselenin ekmek yemek, birlik beraberlik beraberliği sağlamak yurt dışına karşıda biz biriz bu ülke bir bütündür deme meramını taşımadığını anladık. Şimdi o masada biz ne konuşacaktık? En azından ben ne diyecektim?

Diyecektik ki: Esnafın durumu ne olacak? Şunları yaparsanız iyi olur.

Ne diyecektik? “Kendi kendimize yeten bir ülke olabilmemiz için düne kadar ihmal edilen tarım konusu ile ilgili önerilerimizi tarımda çalışan ailelerle işçilerle ilgili önerilerimizi söyleyecektik.”

Ne diyecektik? “Bir emeklilerin o bin lirasının bir hak olduğunu söyleyecektik. Çünkü 2017 2018’den sonra verilen bu paraların aslında enflasyon ile birlikte zaten 3.000 liraya çıkması lazımdı.”

Ne diyecektik? “Bir şey soracaktım “Bu Londra'daki mesele nedir? Anlatın bize biz de üzerimize düşeni yapalım.” Diyecektik. Şimdi ne zararı vardır bunun yani neye zararı vardır kime zararı vardır? Türkiye faydasının dışında dolayısı ile ben bu dili bu öfkeyi bu hakaret etme konusundaki tutumu anlamakta çok zorlanıyoruz.”

Ne diyecektik? “Türkiye'de birlik beraberlik istenirken birliğin beraberliğin bozulmasına yönelik atılan her türlü adımların çok hoş karşılanmasının bizler tarafından hoş karşılanmadığını ifade edecektik.”

Ne diyecektik? “Emekli olan insanlarımızın büyüklerimizi nisan ayında bayram için biner lira ödendi. diyecektim ki o bin liralar yetmez 1000 lira da bayram öncesi ödeyin diyecektik. Çünkü çalışmayan çocuklarının çalışmayan torunlarının azıcık maaşa ortak olduğu bir dönemdeyiz. “

Ne diyecektik? “Millet İttifakı'nın belediyeleri ile bu şekilde dövüşmeyin onları hayatımızdan, hayatınızdan atmaya kalkışmayın.”

Erdoğan’ın sırtına yapışmış bu kenelerin atılmasında tutum alın

Söyledikleriyle yaptıkları birbirini tutmuyor. Ak Parti’ye oy veren, yönetici olarak çalışan dindar, muhafazakar insanlara o geleneği iyi bilen bir insan olarak seslenmek istiyorum bizim dinimizde kadının çocuğun tehdit edildiği bir söylem eylem olamaz, insanların birbirine düşmanlaştırılması olamaz. Sayın Ak Parti yöneticileri sizlere sesleniyorum, Erdoğan’ın sırtına yapışmış bu kenelerin atılmasında tutum alın. Küçük bir eleştiri, küçük bir önerinin karşılığı olarak insanların ismen tehdit edilmesine göz yumulmasının Türkiye’de hiç hayra alamet olmadığına inanıyorum. Bu dilin çevrilmesi için Ak Parti seçmenine, özellikle dindar muhafazakar kesimden gelen seçmen ve yöneticilere sesleniyorum, bu keneler artık kanamalı kırım Kongo kenesine dönüştüler. Erdoğan’ı cumhurbaşkanı olarak hanginiz eleştirdiniz? Tamamen siyasi argümanlar eşliğinde bu adım yanlıştır şu adımı atmanız daha doğrudur denildi. 15 Temmuz öncesi bu keneler yoktu. Orada gazi olan insanlara ayıptır.

Önceden diyaneti redderken şimdi devlet kabul ettiler

Diyanet İşleri Başkanı devletin Diyanet İşleri Başkanı olmak yerine bir partinin Diyanet İşleri Başkanı olmayı tercih etti. RTÜK Başkanı’nın açıklamasını dinledim dolayısı ile aynı şekilde o katliam çağrısı komşularının listesi elinde olduğunu iddia eden hanımla ilgili olarak da darbe heveslerini sevindirmek için ceza vermenin doğru olmayacağına inandığını söyledi. RTÜK Başkanı da bir partinin başkanı olduğunu şerefle ifade edebiliyor. Çünkü Türkiye'nin geldiği nokta bu.

Ben Ankara barosunun “Çağlar ötesinden gelen bir ses” diyerek inanmış insanları rencide eden o sizin de içeriğine katılmadığınız ifadeye hiç katılmadığımı ifade etmek istiyorum. Her Ramazan ayında veya benzer zamanlarda birbirini besleyen gruplar bunları yapıyor. Ama kutuplaştırıcı o yapının karşısında da Ankara Barosu’nun bu derece inanan insanları da rencide eder bir tavırla itiraz etmesini de hiç doğru bulmadığını ifade etmek isterim.

Tarihe not düşüyorum: Sayın Erdoğan 2023'te cumhurbaşkanı seçilemez

Şimdi buradan seslenmek isterim sizin aracılığınızla tarihe not düşüyorum: Sayın Erdoğan 2023'te Cumhurbaşkanı seçilemez. Çünkü, bu kadar insanların maneviyatına hücum ederek, saldırarak herkesi bir darbe sevdalısı, fetöcü PKK’lı ilan ederek bu ülke yönetilemez. Benim korkum, yarın pandemi bittiğinde ekonomide yeterli adımlar atılamadığı takdirde işsizlik o kadar artacak ki, o masa kurulmuş olsaydı işsizlik konusunda şöyle olsa iyi olur dilecektik. En büyük endişen vicdansızlarla cüzdansızlar arasında çıkabilecek problemdir. Cüzdansızlar, yani işsiz, aç, açıkta kalmış insanlarla yediği önünde yemediği ardında şımarık, çirkin ve katliam çağrısı yapan, iç savaş çağrısı yapan keneler de vicdansızlardır, bunların arasındaki problemden endişeliyim.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kooperatiflerin ipi çekiliyor
Kooperatiflerin ipi çekiliyor
Geçişler Cumhurbaşkanlığında konuşuldu
Geçişler Cumhurbaşkanlığında konuşuldu