“Alacak verecek davaları artacak”

“Alacak verecek davaları artacak”

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, pandemi döneminde ekonomik ve sosyal hayat durduğu için suç oranlarında ciddi bir düşüş olduğunun görüldüğünü, ancak pandemi sonrası normalleşme sürecinin maalesef ülke gündeminde önceki dönemlerde de yer alan tüm suç çeşitlerini geri getirmeye başladığını söyledi

Editor: Süperadmin
29 Haziran 2020 - 11:59

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı,mahkemelerin yoğun olduğunu ve yoğun olmaya devam edeceğine vurgu yaparak, teknolojik imkanların ve altyapının iyileştirilmesinin şart olduğunu kaydetti.

Esendağlı, alacak verecek davalarının önümüzdeki dönemde artacağını  ve bunun sebebinin ekonominin kötü gitmesi olduğunu kaydetti.

Şükrü IRKIM

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı,  pandemi sürecinde teminat ve tutukluluk işlemleri haricinde nerdeyse tamamen durmuş olan yargı faaliyetlerinin  “yeni normal” döneme uyum çabası dahilinde devam etmekte olduğunu belirtti. Esendağlı, davalar ve dosyalama işlemlerinin  randevu yöntemi ile yapılmakta olduğunu ifade ederek, bu yöntemin elverdiği oranda tam kapasite ve düzenli olarak çalışmakta olduğunu kaydetti. Esendağlı, pandemi döneminde ekonomik ve sosyal hayat durduğu için suç oranlarında ciddi bir düşüş olduğunun görüldüğünü belirterek,  pandemi sonrası normalleşme sürecinin maalesef ülke gündeminde önceki dönemlerde de yer alan tüm suç çeşitlerini geri getirmeye başladığını söyledi.

 

“Altyapının iyileştirilmesi şart”

Esendağlı, mahkemelerin yoğun olduğunu ve yoğun olmaya devam edeceğine vurgu yaparak, teknolojik imkanların ve altyapının iyileştirilmesinin şart olduğunu kaydetti. Esendağlı, bunun bir vizyon, planlama ve bütçeleme işi olduğunu söyleyerek,  “ne yazık ki ülkedeki erklerin yönetim organlarının hiçbiri bu niteliklere sahip değil” dedi. Esendağlı, alacak verecek davalarının önümüzdeki dönemde artacağını  ve bunun sebebinin ekonominin kötü gitmesi olduğunu kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Esnafa ve vatandaşa süre tanınmalı"
“Koronalı” hükümet
“Koronalı” hükümet