Almanya: Güveni geri kazanmak Türkiye’ye bağlı

Almanya: Güveni geri kazanmak Türkiye'ye bağlı

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Christopher Burger, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın Yunanistan ve Kıbrıs’ta gerçekleştirdiği görüşmelerde “birlikte konuştuğu kişilerin Türkiye’nin tek taraflı adımlardan duydukları hayal kırkılığını anladığını açıkladı

Editor: Süperadmin
15 Ekim 2020 - 23:18

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Christopher Burger, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın Yunanistan ve Kıbrıs’ta gerçekleştirdiği görüşmelerde “birlikte konuştuğu kişilerin Türkiye’nin tek taraflı adımlardan duydukları hayal kırkılığını anladığını ancak Türkiye ile bir diyalog gerçekleştirilmesi yönünde hala arzu olduğunun görüldüğünü ve Türkiye ile ilgili Avrupa politikası için Avrupa Konseyi tarafından açıklanan paketin en azından aralık ayına kadar AB’de tüm ortakların eylem yönergesi olarak masada kalmaya devam edeceğini” söylediğini belirtti.

 “Bu konuyu uygun bir zamanda Türkiye ile de tartışmalıyız” diye devam eden Burger salı günü Heiko Maas’ın yaptığı açıklamaya gönderme yaparak “şimdi kaybettiği güveni yeniden kazanmak ve genişletilmiş müzakerelerin başarılı olması özellikle Türkiye’ye bağlı. Bunun için Türkiye’nin tek taraflı eylemelerden kaçınması gerekir” dedi.

Heiko Maas’ın Türk hükümeti ile görüşmek için Ankara’ya gitmeyi düşünüp düşünmediğiyle ilgili bir soruya Burger, Maas’ın birkaç gün önce Bratislava’da Türk meslektaşıyla bir araya geldiğini hatırlatarak yanıtladı. Ve “Bu aşamada açıklayacak her hangi bir belirli  tarih yok” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Din-Gör-Sen, Cumhurbaşkanı Seçilen Ersin Tatar’ı Tebrik Etti
Din-Gör-Sen, Cumhurbaşkanı Seçilen Ersin Tatar’ı Tebrik Etti
Türkmenköy’de Yangın
Türkmenköy’de Yangın