Araba dolandırıcılarına dikkat!

Araba dolandırıcılarına dikkat!

Ezel Demir adlı şahıs dolandırmak amacıyla vatandaşa ipotekli araç satıp parasını aldı. Olay yargıya taşındı ve mahkeme mağdur vatandaş leyhine karar üretti. Demir bu kez de zaman kazanmak amacıyla süreci bu kez de bir üst mahkemeye taşıdı

Editor: Yeni Bakış Editör 1
16 Ocak 2020 - 11:04

Yeni Bakış Özel

Ezel Demir adlı şahsın 2008 yılında bir vatandaşa sattığı araçla ilgili yargı süreci yılan hikayesine döndü. Yaşadığı mağduriyeti Yeni Bakış'a anlatan vatandaş, 2008 yılında Ezer Demir adlı şahıstan bir araç satın alıp parasını peşin ödemesine karşın aracın devir teslimi yapılacağı sırada bir bankaya ipotekli oloduğunun ortaya çıktığını kaydetti.

Uzadık sonra uzadı

Sözkonusu vatandaş olayı yargıya taşıdı.  2010 yılında tamamlanan yargı sürecinin ardından mahkeme,   Ezel Demir'in aleyhine karar üretip, Demir'in mağdur vatandaşa araca karşılık aldığı meblağı ödemesi yönünde karar verdi. Bu gelişmenin ardından Ezel Demir'in zaman kazanmak amacıyla süreci bir üst mahkemeye taşıdığını anlatan mağdur vatandaş, 2010 yılından beri davanın üst mahkemede bekletildiğini  kaydetti.  8 yıldan beri büyük bir kayıp yaşadığını dile getiren  vatandaş, " Ülkemizde yargı gerçekten zorda yetersizlik nedeniyle benim veya vatandaşlarımızın mağduriyetleri yıllarca sürebilmekte"dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hastane nüfusa yetmiyor!
Hastane nüfusa yetmiyor!
“Doğu Akdeniz’deki kaynaklar  ekonomimiz için kritik önemdedir”
“Doğu Akdeniz’deki kaynaklar ekonomimiz için kritik...