Aranan emareler var

Aranan emareler var

Lefkoşa’da meydana gelen kavga meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar zanlılar dün mahkeme huzuruna çıkarıldı

Editor: Yeni Bakış Editör 2
08 Aralık 2019 - 10:20

Evrim KAMALI

 

Lefkoşa’da meydana gelen kavga meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar zanlılar Osed Alkhatib, Zakaria Layla, Safian Fatahalla, Yahia Mohammad YahiaElmıssınd ve Talal Sami Talal Basem’in ardından Mohammad Al Salkhadi ve Yaseen Maher Al- Edwan, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.
 
Polis bulguları aktardı
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Özgür Sunalp, yeminli şahadet verdi. Polis, huzurlarınızda bulunan zanlılar OsedAlkhatib, ZakariaLayla, SafianFatahalla, YahiaMohammadYahiaElmıssınd ve Talal Sami TalalBasem’in Kanunsuz Topluluk, Kanunsuz Bıçak Taşıma,Kavga, Rahatsızlık ve Tecavüz-i alet kullanma suçlarından methaldar olduklarını mahkemeye aktardı. Polis, 03.12.2019 tarihinde saat 13.10 sularında Lefkoşa’da umumi bir yer olan Belediye Bulvarı üzerinde huzurunuzda bulunan zanlı 1, 2 ve 3’ün bir taraf olup aralarında bulunan alacak verecek meselesi ile ilgili diğer bir taraf olan zanlı 4, 5 ve huzurdaki iki zanlıyla birlikte kanunsuz olarak toplandıktan sonra birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine kasten ve kanunsuz olarak vurmak suretiyle bir kavgada yer alıp rahatsızlık çıkardıklarını anlattı. Polis, aynı gün mesele ile ilgili tüm zanlılar aleyhinde Lefkoşa kaza mahkemesinden tutukluluk emri temin edildiğini belirtti. Mesele ile ilgili yapılan soruşturma ve temin edilen kamera görüntülerinde, meydana gelen kavga esnasında 1 veya 1 den çok kanunsuz bıçak, Kemer, zincir ve demir çubuk bulunduğunun tespit edildiğini mahkemeye aktardı.Polis, soruşturmanın devam ettiğini, mesele ile ilgili alınması gereken birçok ifade ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu ve emarelerin halen arandığını söyledi. Polis, mesele ile ilgili olarak hangi zanlıların kanunsuz bıçak taşıdığı ve hangi zanlıların tecavüz-i aletkullandığı ile ilgili incelemelerin halen devam ettiğini belirterek, zanlıların iki gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti. Zanlıların avukatları tutukluluk süresine itiraz etmedi.
 
2 gün poliste bekleyecekler
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç  Hale Dağlı, zanlıların soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizde yaşam mücadelesi
Denizde yaşam mücadelesi
“Hükümet kadar  muhalefet de suçlu”
“Hükümet kadar muhalefet de suçlu”