Ayhan: Eylül’den önce zor

Ayhan: Eylül’den önce zor

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
07 Nisan 2020 - 05:00
Reklam

Hentbol Federasyonu başkanı Bahadır Ayhan, mayısta liglerin başlayabileceğini düşünmediğini, yaz aylarında ise hava sıcaklığının artacak olmasından dolayı, Hentbol Liglerinin Eylül’den önce oynanmasının zor olacağını, açıkladıHentbol Federasyonu başkanı Bahadır Ayhan, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) pandemi ilan ettiği koronavirüs (COVID-19) tehlikesi nedeniyle Bakanlar Kurulunun kısmi sokağa çıkma yasağı alması ve ülke sporunun da durması sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Liglerin şu aşamada başlama ihtimalinin zor olduğunu belirten Bahadır Ayhan’ın açıklamaları şöyle:

“Hentbol Federasyonu olarak şu için düşüncemiz sadece sağlıktır. Liglerin durumunu, devam edip – etmeyeceğini, başlarsa ne zaman başlayacağını kulüplerimizle birlikte kararlaştıracağız.

Perşembe akşamı kulüplerimizle telekonferans yolu ile bir görüşme gerçekleştireceğiz. Bu görüşmede kulüplerimizin görüşlerini alacağız.

Hentbol Federasyonu başkanı olarak ben, bu tehlike kısa süre içerisinde geçse de Mayıs ayı içerisinde liglerin başlayabileceğini düşünmüyorum. 

Mayıs ayından sonra ise Yaz aylarında hava sıcaklığı artacağı için maçların oynanması zor olur. 

Bu nedenle de Hentbol Liglerinin Eylül’den önce oynanması zor olacak. Hentbolda yabancı oyuncu konusunda da belirsizlik vardır. Tüm kulüplerimizde yabancı olmasa da ülkelerine giden yabancı oyuncuların veya yeni transfer edilecek yabancı oyuncuların, ülkeye gelip – gelemeyeceklerini bilemiyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazzık gibi zam!
Gazzık gibi zam!
Sezgin Baran Korkmaz için iade süreci başladı
Sezgin Baran Korkmaz için iade süreci başladı