Ayhan, kulüplerden görüş aldı

Ayhan, kulüplerden görüş aldı

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
10 Haziran 2020 - 05:00 - Güncelleme: 10 Haziran 2020 - 10:36

Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, kulüpleri duran hentbol liglerinin geleceği konusunda kulüplerin görüşlerini alırken, son kararı federasyon verecek. Toplantıda Hentbol Federasyonunun 2020 Devlet katkısını halen almamasının sıkıntıyarattığına vurgu yapıldı KKTC Hentbol Federasyonu koronavirüs nedeniyle duran hentbol liglerinin geleceği konusunda görüş almak için dün toplantı gerçekleştirdi. 

Federasyon Başkanı Bahadır Ayhan, üye kulüpleri Göçmenköy’deki KTSYD merkezinde toplantıya çağırdı. Başkan Ayhan yaptığı yazılı çağrıda hentbol ligleri ile ilgili kulüplerin düşüncelerini almak, federasyonun düşüncelerini açıklamak için toplantının planlandığını belirtti. 

Federasyon Başkanı Bahadır Ayhan’ın çağrısı ile bir araya gelen hentbol kulüplerinden toplantıya katılanlar, UKÜ, GG, Esentepe Efsane, Serdarlı, YDÜ, Yükseliş, DİGEM, Şahlanpor, Esentepe Salon Sporları, Anafartalar takım temsilcileri oldu.

Federasyon Başkanı Bahadır Ayhan’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda Asbaşkan Yener Sarp ve Genel Sekreter Ediz Arıkan kulüplere açıklamalar yaparak konu başlıklarını okuyup kulüplerden görüş talep etti.

Kulüplerin bir kısmı federasyonun karar alıp bu kararları görüşmenin daha yararlı olacağı görüşünü belirtirken bazı kulüpler liglerin devamı konusundaki düşüncelerini aktardılar.

Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana’dan 15 Haziran’da salon sporlarının açılmasının beklendiği görüşü aldığını ve kulüplerden gelen görüşler de dikkate alınarak resmi açıklama sonrası kendilerinin de nihai kararı vereceklerini belirtti.

Hentbol Federasyonu’nun 2020 Devlet katkısını halen almamasının yarattığı sıkıntıların da görüşüldüğü toplantıda kulüpler de maddi sorunlarını ve gelecek planlaması konusundaki sıkıntılarını da paylaştılar.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Altyapı hazır değil"
"Denetimsiz özgürlük"