Ayyıldız’a 2 ay, Çelik’e ise 75 gün hapis cezası

Ayyıldız’a 2 ay, Çelik’e ise 75 gün hapis cezası

Lefkoşa’da, bir market önünde basın mensubu Ahmet Eray Gündoğmuş’u alkolün etkisi altında döverek vahim zarara uğratan zanlılar Fethi Çelik ve İsa Ayyıldız, dün itham edildikleri tüm davaları kabul etti

Editor: Yeni Bakış Editör 2
04 Aralık 2019 - 10:00

Evrim KAMALI

 

Lefkoşa’da, bir market önünde basın mensubu Ahmet Eray Gündoğmuş’u alkolün etkisi altında döverek vahim zarara uğratan zanlılar Fethi Çelik ve İsa Ayyıldız, dün itham edildikleri tüm davaları kabul etti. 

Olay nasıl olmuştu ?
Sanıklar, 27 Eylül 2019 tarihinde, saat 02.00 sularında Lefkoşa’da Beren Market önünde sanıklar Fethi Çelik ve İsa Ayyıldız, Lefkoşa'da sakin Ahmet Eray Gündoğmuş’un yüzüne elleri ile yumruk vurmak suretiyle adı edileni ciddi şekilde darp edip sol elmacık kemiğinin kırılmasına sebebiyet vererek vahim zarara uğratmıştı. Sanık İsa Ayyıldız ayrıca 22 Ağustos 2018 tarihinde Girne’de Polisi darp ve görevinden men etme, sarhoşluk ve rahatsızlık suçlarından da itham edildi. Mahkemeye gelen Ahmet Eray Gündoğmuş, sanıkları affettiğini beyan etti. Davanın kararını okuyan Yargıç Temay Sağer, sanıkları suçlu bulup mahkum ettiğini açıkladı.

“Caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmeli”
Sağer, sanıkların işlediği vahim zarar suçunun toplumda tedirginlik yarattığını belirterek, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı 
caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine değindi. 
Sağer, özellikle sanık İsa Ayyıldız’ın askıda bir davası oluşunu aleyhine değerlendirdiğinin altını çizdi. 
Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Sağer, sanık İsa Ayyıldız’a iki ay, Fethi Çelik’e ise 75 gün hapis cezası verdiklerini açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Yargı bu ülkenin en güvenilir kurumudur”
“Yargı bu ülkenin en güvenilir kurumudur”
Tehlikenin boyutu büyük
Tehlikenin boyutu büyük