Baba oğul uyuşturucudan tutuklandı

Baba oğul uyuşturucudan tutuklandı

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri önceki gün Mağusa’da düzenledikleri operasyon sonucunda 65 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdi…

Editor: Yeni Bakış Editör 4
24 Temmuz 2021 - 12:59
Reklam

 

Gamze PİR BAYKUR


PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri önceki gün Güvercinlik Sanayi bölgesinde uyuşturucu alışverişi yapılacağına dair ihbar aldı. Narkotik ekipleri aldıkları ihbar üzerine konu bölgeye giderek pusuya yattı. Narkotik ekipleri pusu görevindeyken konu bölgeye gelen bir araçtan inen Uğur Özbayır’ın elektrik direği altından bir şey aldığını görmesi üzerine konu aracı takibe aldı. Narkotik ekipleri, Osman Özbayır’ın kullandığı, oğlu Uğur Özbayır’ın ise yolcu olarak bulunduğu aracın önünü kestikleri esnada Uğur Özbayır araçtan dışarıya 40 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi attı. Narkotik ekipleri ise takip sonucu baba Osman Özbayır ile oğlu Uğur Özbayır’ı suçüstü hali gereği tutukladı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçuyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı Osman Özbayır ve Uğur Özbayır aleyhinde 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.


Gölette 40 gr, evlerinde ise 25 gr uyuşturucu bulundu


Meselenin tahkikat memuru Mustafa Kavaz, 23 Temmuz 2021 tarihinde alınan bir bilgide Güvercinlik Sanayisinin bulunduğu bölgede uyuşturucu alışverişi yapılacağının öğrenildiğini söyledi. Ayni gün konu bölgeye gidilerek pusu görevine başlandığını belirten Kavaz, pusu görevi yapıldığı esnada Güvercinlik istikametine doğru seyreden gri renkli bir aracın sanayi bölgesinde yol kenarında bulunan elektrik direğinin yanına geldiğini ve araçtan inen bir kişinin yol kenarındaki elektrik direğinin altından bir şey aldığının tespit edildiğini kaydetti. Kavaz, bunun üzerine konu aracın takip edilmeye başlandığını söyleyerek, aracın takip edildiği esnada Mağusa istikametine doğru gelirken Çanakkale Göletinin olduğu yerde konu aracın önünün kesilerek durdurulmaya çalışıldığını ve araç plakasının NM 541 olduğu, araç sürücüsünün zanlı Osman Özbayır, araçta yolcu olarak bulunan kişinin ise zanlı Uğur Özbayır olduğunun tespit edildiğini açıkladı. Aracın yapılan “Dur” ihtarına uymayıp olay yerinden kaçmaya başladığını ifade eden Kavaz, yapılan takip neticesinde zanlı Uğur Özbayır’ın konu araçtan gölet içerisine top şeklinde siyah bir şey attığı tespit edildiğini ve konu aracın alıkonulduğunu kaydetti. Kavaz, zanlıların konu maddenin atıldığı yere götürülerek yapılan incelemede atılan maddenin siyah renk erkek çorabı içerisinde 40 gr Sentetik Cannabionoid olduğuna inanılan madde olduğunun tespit edildiğini ve zanlıların suçüstü hali gereği tutuklandığını açıkladı. Kavaz, ayni gün zanlıların evinde yapılan aramada ise 25 gr daha Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade eden Kavaz, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Tutuklu kalacaklar


Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Dilşah Karayel, zanlı Osman Özbayır ile Uğur Özbayır’ın tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Figen Karahan yaşamını yitirdi
Figen Karahan yaşamını yitirdi
PINARDAN CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
PINARDAN CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ