Başbakan eliyle karartma devam ediyor!

Başbakan eliyle karartma devam ediyor!

Başbakan Ersan Saner’in Tekneciğe yakıt getiren tankerden alınan numunelerle ilgili analiz raporunun sadece kendisine gönderilmesini istediği iddia edildi

Editor: Süperadmin
19 Eylül 2021 - 10:10
Reklam

Teknecik Elektrik Santraline yakıt getiren tankerden alınan numunelerin analizi için Türkiye’ye giden Yeşil Barış Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı Feriha Tel sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Başbakan Ersan Saner’in analiz sonuçlarına müdahale etmeye çalıştığını iddia etti. Feriha Tel’in yapmış olduğu paylaşım şöyle idi;

“Dün Yeşil Barış Hareketi adına Genel Sekreterimiz Dogan Sahir, Ombudsman Emine Dizdarlı ve Başbakanlık Denetleme Kurulu, Teknecik açıklarında bekletilen yakıt gemisinden numune alımına katılmış ve 36 adet numune bu 3 taraf adına teslim alınmıştır. Teslim alınan numuneleri Kıbtek’in rutin yaptırdığı laboratuvardan farklı olan bir laboratuvara tahlil için teslim etmek adına bugün sabah Mersin’e geldim. Başbakanlık Denetleme Kurulu’ndan 2 arkadaş ve Kıbtek’ten 2 arkadaş da benimleydi. Ekip buraya gelince 2’ye bölündü ve Kıbtek rutin test için SGS laboratuvarına kendi numunelerini götürdü. Benimle gelen 1 Kıbtek’ten 1’de Başbakanlık Denetleme Kurulu’ndan arkadaş ile ben de Saybolt laboratuvarına geldim. Ama burada BAŞBAKANLIĞIN, LABARATUVARIN GEBZE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ARAYIP; “NUMUNE SONUÇLARININ VE HER TÜRLÜ BİLGİNİN SADECE BAŞBAKANLIĞA GÖNDERİLECEĞİ VE VERİLECEĞİ, YEŞİL BARIŞ HAREKETİ VE OMBUDSMAN İLE DE PAYLAŞILMAMASININ” emrinin verildiğini öğrendik!

Buraya geldiğimde yaşadığım bu durumu TÜM KIBRIS TÜRK HALKI adına KINIYORUM!

Tüm halkın sağlığını, çevreyi ve halkın parası ile yapılan santrali ilgilendiren böyle bir konuda KİMDEN NEYİ SAKLAMA ÇABASI İÇİNDESİNİZ Sn Ersan Saner ???

Muhatapları tarafından aranan Başbakan 36 numune de dahil olmak üzere herşeye el koyduğunu söylemiş! Ülkeye ihalesiz gelen yakıtların tümü Bakanlar Kurulu kararı ile geliyor! Yani Bakanlar Kurulu’na başkanlık eden kişi olarak bunca zaman ihalesiz gelen ve kullanılan yakıttan en az Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı kadar siz de sorumlusunuz! Hatta daha fazla sorumlusunuz! Bu kadar zaman denetleyemediğiniz bu alımları şimdi bir kez daha OMBUDSMAN, SİVİL TOPLUM ve HALKTAN saklayarak yapacağınıza İNANMAMIZI MI BEKLİYORSUNUZ?”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı