Beyaz Saray’dan ayrılan Trump: Başka bir şekilde geri...

Beyaz Saray'dan ayrılan Trump: Başka bir şekilde geri döneceğiz

Destekçilerine veda konuşması yapan Trump, "Her zaman sizin için savaşacağım" dedi

Editor: Süperadmin
21 Ocak 2021 - 08:46
Reklam

ABD Başkanı Donald Trump, Joe Biden'ın yemin törenine saatler kala destekçileriyle bir araya gelerek bir veda konuşması yaptı.

Trump, başkent Washington DC'de bulunan Beyaz Saray'dan ayrılarak Maryland'deki Andrew Askeri Hava Üssü'ne geldi ve kendisi için düzenlenen veda seremonisinde destekçileri tarafından karşılandı. 

Trump veda konuşmasında, "Çok teşekkürler. Biz de sizi çok seviyoruz. Birlikte çok fazla işler başardık. Her zaman düşüncelerimde ve dualarımda olacaksınız" dedi.

4 yıllık boyunca "muhteşem bir süre" geçirdiğini belirten  Trump, "Yaptıklarımız olağanüstüydü. Uzay gücü hayata geçirdik. Önemli çalışmaları hayata geçirdik. Rakamlarla bunu güzel bir şekilde dile getiriyoruz. Pandemi olmasaydı tarihte yakalanmayacak rakamlara ulaşmış olabilirdik" ifadelerini kullandı.

Trump şöyle devam etti:

Piyasalar, şu anda daha önce olduğundan pandemi öncesinin üzerine çıktı. Aslında 2 katına çıktığımızı ve yeniden inşa ettiğimizi söyleyebiliriz. Çok başarılı rakamları elde ediyoruz. Güzel neticeler elde ediyoruz. Hayata geçtiğini gördüğünüzde bizleri hatırlayacağınız ekonomi bırakıyoruz. Pandemiye rağmen tüm dünyanın etkilendiği gibi önemli yaralar aldık, fakat birçok ülke bununla baş etmeye çalışırız ekonomimiz yine de başarılı aşı ile birlikte sağlık alanında önemli adım attık. 5-10 yılımızı geri kazanmayı başladık. Pandemiye rağmen ekonomide başarılı adımlar attık.

 

"Bu aslında bir veda ama başka bir şekilde geri döneceğiz"

Destekçilerine "her zaman sizin için savaşacağım" diyen Trump şöyle devam etti:

Bu ülkenin geleceği bundan daha iyi olmadı. Yeni idare de başarılı bir şekilde ilerleyecektir. Başarılı olacaklarını düşünüyorum. Her şeye sahipler. En kötü tecrübelere rağmen tarihte yaşanmış zorluklara rağmen yaptıklarımız muhteşemdi. Bu aslında bir veda ama başka şekilde şekilde yeniden karşınıza çıkacağım.

 

Trump not bıraktı

Öte yandan Beyaz Saray Basın Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre Trump, geleneğe uyarak Biden için Oval Ofis'teki masaya bir not bıraktı.

Mektubun içeriğine ilişkin herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ayrıca Başkan Yardımcısı Mike Pence'in de selefi Kamala Harris'e benzeri bir not bıraktığı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç muayene listesi yeniden düzenlendi!
Araç muayene listesi yeniden düzenlendi!
‘Hastalıklı hayvan’ alarmı
‘Hastalıklı hayvan’ alarmı