“BİLMİYORLARSA GOOGLE AMCAYA SORSUNLAR”

“BİLMİYORLARSA GOOGLE AMCAYA SORSUNLAR”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, TPIC’in Botaş’a bağlı olan bir devlet kuruluşu olduğunu, özel bir firma olmadığını ifade ederek, “daha onu bile bilmeden karşı çıkıyorlar” dedi

Editor: YeniBakış Editör
06 Nisan 2021 - 09:07
Reklam

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, EL-SEN’in eyleminin gerekçesinin çok ciddiye alınacak bir konu olmadığını belirterek, eylem hakkında yapılan konuşmaları dinlemediğini söyledi.

“Benim ortaya çıkardığım yolsuzlukları bırakın, Sayıştay’ın ortaya koyduğu raporlar var. Daha 19 gün önce Sayıştay yeni rapor hazırladı. O zaman neden Kubilay Bey’in sesi çıkmadı. Neden Sayıştay raporları hakkında iki kelam etmiyorlar. Ben hakim miyim, polis miyim, Savcı mıyım?”

“Belgeleri ve Sayıştay raporlarını ortaya koymama rağmen hala benden belge istiyorlar. Suç duyurusunda bulunuyoruz ve bunları takip etmiyorlar. Bunların amacı üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir”

Arıklı, “Tonuna 4.80 Cent fazla ödeme yaparak kurumun 1 Milyon Doların üzerinde sarf etmesine kimsenin sesini çıkarmadığına işaret eden Arıklı, “Dolayısı ile insan ister istemez düşünüyor. Acaba 1 Milyon Dolar paranın ne kadarı kimin cebine gitti?” diye sordu.

 

Esengül AYKAÇ

EL-SEN’in dün yapmış olduğu eylemi değerlendiren Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, eyleminin gerekçesinin çok ciddiye alınacak bir konu olmadığını belirterek, eylem hakkında yapılan konuşmaları dinlemediğini kaydetti. Kendisi hakkında sendikanın suç duyurusunda bulunduklarını anlatan Erhan Arıklı, “Kurumu zarara soktuğumu iddia ediyorlar. 38 Dolardan verilen ihaleyi iptal etmişim ve 34 Dolara 24 bin Ton akaryakıt almışım. Tonunda 4 Dolar Kuruma para kazandırmışım ve kurumu bu şekilde zarara sokmuşum diyorlar. Bunun mantığını izah etseler de ben de anlasam” şeklinde konuştu.

“1 Milyon Dolar paranın ne kadarı kimin cebine gitti?”

TIPIC hakkında konuşan Erhan Arıklı, TPIC ile Türkiye’den gelecek olan akaryakıt hakkında karşı grubun Türkiye’den gelecek olan her şeye karşı gruplar olarak nitelendirdi. TPIC’in Botaş’a bağlı olan bir devlet kuruluşu olduğunu ifade eden Erhan Arıklı, TPIC’in özel bir firma olmadığını belirterek, “Daha onu bile bilmeden karşı çıkıyorlar. TPIC’in ne olduğu hakkında fikir sahibi olmak isteyen kişiler google amcaya sorsunlar” dedi. Türkiye’nin devlet kuruluşu olan TPIC’e dahi sendikanın karşı çıktığından söz eden Erhan Arıklı, 2019 yılında 34 Dolar ile keşif bedeli ile çıktığını ve 38.8 Dolar’a bir firmaya verilerek kurumun 230 bin ton akaryakıt taşıttığına dikkat çekti. Tonunda 4.80 Cent fazla ödeme yaparak MIK’e aykırı olarak kurumun 1 Milyon Doların üzerinde sarf etmesine kimsenin sesini çıkarmadığına işaret eden Erhan Arıklı, “Dolayısı ile insan ister istemez düşünüyor. Acaba 1 Milyon Dolar paranın ne kadarı kimin cebine gitti? O zaman seslerini çıkarmayanlar şimdi nasıl oluyor da bu kadar feveran ediyor. Niye feveran ediyorlar?” diye sordu.

“Bunların amacı üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir”

Erhan Arıklı, “Benim ortaya çıkaracağım yolsuzlukları bırakın, Sayıştay’ın ortaya koyduğu raporlar var. Daha 19 gün önce Sayıştay yeni raporlar hazırladı. O zaman neden Kubilay Bey’in sesi çıkmadı. Niçin Sayıştay raporları hakkında 2 kelam etmiyorlar. Ben hakim miyim, polis miyim, Savcı mıyım? Belgeleri ve Sayıştay raporlarını ortaya koymama rağmen hala benden belge istiyorlar. Suç duyurusunda bulunuyoruz ve bunları takip etmiyorlar. Bunların amacı üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“KIB-TEK 480 bin dolar zarara uğratıldı”
“KIB-TEK 480 bin dolar zarara uğratıldı”
Darpçı polis 50 gün hapis yatacak
Darpçı polis 50 gün hapis yatacak