Soruşturma devam ediyor

Soruşturma devam ediyor

Editor: Süperadmin
13 Mart 2020 - 15:22

Evrim KAMALI

Girne Adli Şube’de görevli müfettiş muavini Hüseyin Zaifer, olayla ilgili olguları aktardı.
Zaifer, zanlının 8 Mart 2020 tarihinde Girne’de Şht. Nahit Hasan Sokak üzerinde bulunan Kyrnia Twins isimli apartmanın önünde 41 promil alkolün etkisi altındayken, kendisinden ayrılmak istediği gerekçesiyle 24 santim uzunluğundaki ekmek bıçağı ile Elif Lort’u boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak ağır yaralanmasına neden olduğunu söyledi. Hastaneye sevk edilen 45 yaşındaki Elif Lort’un hayatını kaybettiğini söyleyen Zaifer, zanlının ise olay yerinden kaçmaya çalıştığı esnada yakalandığını belirtti. Zaifer, olayda kullanılan bıçağın ise zanlının tasarrufunda bulunduğunu ifade etti.
Zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini kaydeden Zaifer, zanlının mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluk emri alındığını söyledi. Zaifer, bu süre içerisinde 10 kişiden ifade alındığını belirtti.
 Zaifer, 9 Mart günü Lefkoşa Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsinin ardından cinayete kurban giden Elif Lort'un ölüm sebebinin "delici/kesici alet yaralanmasına bağlı, iç organ ve büyük damar kesileri, iç ve dış kanama" sonucu olduğunu açıkladı. Zaifer, Lort'un otopsisinde 11 bıçak darbesi aldığının tespit edildiğini belirtti. Zaifer, soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler ve incelenecek kamera görüntüleri olduğunu ve ceza-i ehliyeti olup olmadığının araştırılacağını belirterek,
8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Meltem Dündar zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Toplumun kaygısı devam ediyor”
“Toplumun kaygısı devam ediyor”
Kirli madenciliğe geçit yok!
Kirli madenciliğe geçit yok!