Koronavirüs vakası 5’e yükseldi!

Koronavirüs vakası 5’e yükseldi!

KKTC’de koronavirüs vakası sayısı 5’e yükseldi. Gözlem altında tutulan Alman turist kafilesindeki iki kişide ve 9 gün önce İngiltere’den ülkeye gelen KKTC vatandaşı bir kişide daha virüs saptandı

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
14 Mart 2020 - 04:55

KKTC’de koronavirüs vakası sayısı 5’e yükseldi. 

Gözlem altında tutulan Alman turist kafilesindeki iki kişide ve 9 gün önce İngiltere’den ülkeye gelen KKTC vatandaşı bir kişide daha virüs saptandı. 

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ilk iki vakanın da görüldüğü Alman turist kafilesinde yer alan gözlem altında tutulan hastalardan 3’ünün dün ateşinin yükselmesi üzerine Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne sevk edildiler ve yapılan tetkiklerin ardından 2 pozitif vaka daha belirlendi. 

Yine önceki gün akşam saatlerinde 9 gün önce İngiltere’den KKTC’ye dönen bir KKTC vatandaşının da ateş gibi şikayetlerle bakanlığa ulaşmasının ardından yapılan tetkikler sonucu pozitif olduğu tespit edildi. 

Böylece KKTC’deki pozitif koronavirüs vaka sayısı 5’e yükseldi.


Güney’de sayı 21’e yükseldi

Bu arada Güney Kıbrıs Sağlık Bakanlığı 7 koronavirüs vakasının daha olduğunu açıkladı. 7 kişiden 5’inin daha önce koronavirüs olanlarla temas ettiği açıklandı.

5 kişi karantinaya alınırken diğer iki kişi Limasol Hastanesi’ne kaldırıldı. 7 kişinin tümü geçtiğimiz günlerde İngiltere’den geldi. Kıbrıs’ın güneyinde toplam vaka sayısı 21 oldu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bıçak çekerek ilişkiye girmek istedi
Bıçak çekerek ilişkiye girmek istedi
Cezaevinde bekleyecek
Cezaevinde bekleyecek