Bozalp’tan kaçak inşaat!

Bozalp'tan kaçak inşaat!

Ülkede kaçak inşaatlarda izlenen yöntem duyanları hayretler içinde bırakıyor. Bazı müteahhitler ilgili izinler alınıpinşaat tamamlandıktan ve koçanlar alındıktan sonra fazladan kaçak kat çıkıyor. Yeni Bakış’a konuşan bir müteahhit, Bozalp İnşaat’ın ilgili belediyenin onayına sunduğu projeler onaylandıktan sonra bitirdiği inşaatlaraekstra kat çıktığını, ilgili belediyenin şimdi denetlemesi durumunda kaçak yapılan daireleritespit edeceğini iddia etti

Editor: Süperadmin
23 Haziran 2020 - 07:39 - Güncelleme: 23 Haziran 2020 - 08:47

Yeni Bakış

Bazı müteahhitler başlattıkları inşaatlar bittikten sonra ilave kaçak kat çıkarak kiraya veriyor. Tamamlanmış apartmanlara kaçak penthouse ya da daire ekleyen bazı müteahhitler bunu ilgili yerlerden onayı aldıktan sonra yapıyor. Ülkede bu gibi benzeri olaylar yıllarca yaşanırken bir benzer iddia da  Bozalp İnşaat ile ilgili yapıldı. Yeni Bakış’a konuşan bir müteahhit, kurallara ve aldıkları izinlere göre inşaat yaparken, bazı müteahhitlerin buna uymadığını belirtti. Söz konusu müteahhit, yıllarca inşaat işiyle uğraşan Bozalp İnşaat’ın ilgili belediyeden kurallara uygun şekilde sunduğu projelere izin aldıktan sonra inşaatı tamamladığını, koçanlar alındıktan sonra ek kat çıktığını iddia etti.

 

“İnşaat tamamlandıktan sonra kaçak kat çıkıyorlar”

İnşaat yapılırken daha fazla daire  yapılacağı için  temellerin ona göre atıldığını söyleyen söz konusu müteahhit, 8 daire için izin çıktıysa 8 daire yapılıp koçanların çıktığını, sonradan üzerine ek olarak 2 daire veya penthouse olacak şekilde ek daire çıkıldığını kaydetti.  Kaçak dairelerin ise ya kiraya verildiğini ya da aile bireylerinin içine yerleştiğini iddia eden müteahhit, “burada devletle ya da  belediye ile alaklı bir sıkıntı yok. Projeler onaya verilince denetimciler gelip herşeyi yasaya uygun şekilde görüp onayını veriyor. Esas film izinler ve koçanlar alındıktan sonra başlıyor.Bozalp İnşaat’ın içeriye vermiş olduğu bitmiş projeleri yetkililer şimdi gidip yerinde incelemesi durumunda ne demek istediğim daha net anlaşılacaktır. Projelerin %80’ninde sonradan kaçak kat çıkıldığı görülecektir” diye konuştu.

 

İnşaat sektöründe büyük firmalar usulsüzlüklerlegündem oluyor

İnşaat sektöründe büyük firmalarla ilgili yolsuzluk olaylarında patlama yaşanırken şimdi de Bozalp İnşaat’ın kaçak kat çıkması gündem oldu. Bir süre önce tanınmış İş İnsanı Mehmet Eminoğlu’nun Güzelyurtlu bir vatandaşa ait Güzelyurt’ta bulunan iki ayrı dairenin devrine ilişkin vekaletnameye sahte imza atarak, şirketine devrettiği ortaya çıkmış ve gündeme bomba gibi düşmüştü. Yine kısa bir süre önce iş insanı Vakkas Altınbaş,Hüseyin Cahit Lido ile imzaladığını ileri sürdüğü sahte sözleşme ile gündeme gelmiş, Cahit Lido’nun vefat etmesiyle birlikteCahit’e ait 18 ayrı koçanlı malları satın aldıklarına dair kendisiyle birlikte Ahmet Bayraktar, Refet Uzun, Orkun Altınbaş, Mehmet Altınbaş ile birlikte sahte sözleşme hazırlamıştı. Şimdi ise Bozalp İnşaat kaçak inşaatlarla ilgili gündeme geldi.

YORUMLAR

  • 8 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Esnafa ve vatandaşa süre tanınmalı"
“Koronalı” hükümet
“Koronalı” hükümet