Korkmazhan tutuksuz yargılanacak

Korkmazhan tutuksuz yargılanacak

Editor: YeniBakış Editör
26 Mart 2021 - 16:41 - Güncelleme: 26 Mart 2021 - 18:13
Reklam

Evrim Kamalı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatara yapmış olduğu bir basın açıklamasında hakaret ettiği gerekçesi hakkında yasal işlem başlatılan Sol Hareket üyesi Abdullah Korkmazhan, teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgil olarak şahadet veren polis memuru Aykut Özkan olayla ilgili bulguları aktardı. Özkan huzurda bulunan zanlı Abdullah Korkmazhan’ın 20 Mart tarihinde Lefkoşa'da gerçekleşen bir eylemde "İngiltere Ağır Dolandırıcılık Ofisinin aradığı dolandırıcı, bu memlekete Cumhurbaşkanı oldu" sözleri ve bu konuda attığı tweet'ler nedeniyle, Cumhurbaşkanı Tatar’ın zanlı aleyhine şikâyetçi olduğunu söyledi. Polis yapılan şikâyet üzerine soruşturma başlatıldığını ve dava dosyalandığını mahkemeye aktardı. Polis zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve davasında hazır olması maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadet ve zanlı avukatının beyanlarını değerlendiren Yargıç Temay Sağer, Korkmazhan’ın ileride görüşülecek davasında hazır olması maksadı ile 25 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada 1 gün ispati vücutta bulunması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyayı karşımıza aldık
Dünyayı karşımıza aldık
Baba oğul uyuşturucudan tutuklandı
Baba oğul uyuşturucudan tutuklandı