Bu kin ve öfke neden Soyalan?

Bu kin ve öfke neden Soyalan?

Editor: Süperadmin
10 Ağustos 2020 - 12:06 - Güncelleme: 11 Ağustos 2020 - 19:33

Yeni Bakış’a konuşan Polis Teşkilatında müdür olarak  görev yapan bir kişi, Polis Genel Müdürlüğü’ne terfi edilen Ahmet Soyalan’ın  polis teşkilatını parçalamaya başladığı yönünde iddialarda bulundu. Yeni nakiller devam ederken, nakilleri aşıp da resmen müdürleri ve subayları  sürmeye başladığını belirten polis müdürü, Soyalan’ın geçtiğimiz haftalarda narkotikte de  kökten temizlik yaptığını söyledi.Polis Müdürü, Soyalan’ın  nakillerde yapılan değişikliğin sebebini mutlaka kamuoyuna açıklaması gerektiğini belirterek, “teşkilat içinde yolsuzluğa karışan varsa mutlaka yargılanmalıdır. Aksi takdirde bu nakillerdeki değişiklik Soyalan’ın kendi şahsi hırsı ve kini yüzünden yaptığı olarak algılanacaktır” diye konuştu

Yeni Bakış

Yeni Bakış’a konuşan Polis Teşkilatında müdür olarak  görev yapan bir kişi,Polis Genel Müdürlüğü’ne terfi edilen Ahmet Soyalan’ın  polis teşkilatını parçalamaya başladığı yönünde iddialarda bulundu. Yeni nakiller devam ederken, nakilleri aşıp da resmen müdürleri ve subayları  sürmeye başladığını belirten söz konusu müdür, Soyalan’ın geçtiğimiz haftalarda narkotikte de  kökten temizlik yaptığını söyledi. Söz konusu müdür, Soyalan’ın bazı kişileri, yıllardır  dilden dile dolaşan  rüşvet ve gençlere muhbirlik yapılması için baskı uyguladıkları ve gece kulüplerinden  rüşvet aldıkları gerekçesiylenarkotikten  sürmüşse bunun yetersiz olduğunu belirterek, böyle bir durum varsa mutlaka kim olursa olsun adalete hesap vermesi gerektiğini kaydetti. Polis müdürü, Soyalan’ın  nakillerde yapılan değişikliğin sebebini mutlaka kamuoyuna açıklaması gerektiğini belirterek, “teşkilat içinde yolsuzluğa karışan varsa mutlaka yargılanmalıdır. Aksi takdirde bu nakillerdeki değişiklik Soyalan’ın kendi şahsi hırsı ve kini yüzünden yaptığı olarak algılanacaktır” diye konuştu.

“Teşkilata zarar veren varsa  yargıya intikal etmeli, aksi taktiirde durum şahsileşir”

İki gün önce Lefkoşa Trafik Devriye Amiri Kutlay Malik’in gorevinden alınarak Ledra Palace sınır kapısına gönderildiğini, ayrıca Girne CÖŞ Amiri Aslan Coşkun’un Güzelyurt Trafik Şubesine sürüldüğünü, Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis Rüstem Tunçtaşlı’nın ise  Adli Şube Amirliğine atandığını belirtti. Söz konusu müdür, konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Polis teşkilatında Soyalan’ın ikinci yardımcısı, yıllarca Ercan Hava Limanı’nda Akmandor cinayetiyle ilgili Enver Bahçeciler’in o dönem her gün ofisindeydi. Yıllarca Bahçeciler’e  bilgi sızdırdığını bundan dolayı da  Ercan Hava Alanında kaldığı biliniyor. Soyalan ve Sağıroğlu’nunteşkilat içinde  büyük  bir intikam alma niyeti içinde olduğu polis teşkilatı içinde konuşuluyor. Neden yapıldığı Soyalan tarafından açıklanmayan bu çok konuşulan nakiller konusunda polis teşkilatındaki bazı polisler bu konuları yargıya taşıyacaklarını söylüyor. Polis müdürü ve yardımcıları hiçbir  zaman kin ve öfkeyle hareket edemez. Aksi taktirde teşkilat içerisinde bölünmeler olur ve teşkilat bu konuda verimini kaybeder. Başka bir göreve sürülen polislerin ve müdürlerin tespit edilen  bir yolsuzluğu varsa bunları  hemen yargıya teslim etmeleri gerekir. Aksi taktirde polis müdürünün intikam alırcasına hareket ettiği düşünülür.Eskiden narkotikte görev yapan, özellikle müdürlerin derhal mal varlıkları araştırılmalıdır  ve görevlerinden alınanların da  kimlere bilgi verdikleri açıklanmalıdır. Görevini kötüye kullananlar varsa ve tüm bu polis teşklilatı içinde konuşulanlar doğru değilse  yargıya taşınmalıdır. İşinde başarılı olanlar ve toplum tarafından takdir toplayanlar teşkilat içinde harcanmamalıdır.”

Teşkilatın başına getirilen Soyalan’ın,  Lefkoşa’da görev yaptığı dönemde cinayetler ve kurşunlamalar konusunda başarısız olduğunu anlatan  “Lefkoşa Allah’a Emanet” başlıklı Yeni Bakış’ın haberi  mahkemelik olmuştu. Soyalan, haberde duyduğu rahatsızlık nedeniyle Yeni Bakış’a dava açmıştı. Şimdi Yeni Bakış’a konuşan polis müdürünün bu ifade ettiklerinin ardından “KKTC’nin artık ALLAH’A EMANET” olduğu açıkça orada görünüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Federasyon" Türk tarafinin tezidir
Tavan başlarına yıkılıyor
Tavan başlarına yıkılıyor