“Bu vefasızlık bizi derinden incitti”

“Bu vefasızlık bizi derinden incitti”

Editor: YeniBakış Editör
06 Mayıs 2021 - 11:38
Reklam

Yeni inşa edilmekte olan havaalanına Dr. Fazıl Küçük’ün isminin verilmesiyle ilgili TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla istişarelerde bulunduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Şehit Pilot Yüzbaşı Ercan’ın isminin de Geçitkale Havalimanı’na verilmesinin düşünüldüğünü açıklamasının ardından Şht Binbaşı Fehmi Ercanın torunu Selen Ercan sosyal medya hesabından tekpi gösterdi.

Selen Ercan sosyal medya paylaşımı şu şekilde:

Dedem Binbaşı Fehmi Ercan, 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatında 6. Kolordu nezdinde İleri Hava Kontrolörü Tim Komutanı olarak adaya çıkmış ve Alay Komutanı Albay İbrahim Karaoğlanoğlu ile birlikte şehit düşmüştür.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yaptığı açıklamada Şehit Hv. Pilot Binbaşı Fehmi Ercan’ın adının KKTC Ercan havaalanından çıkartılacağını ve Dr. Küçük adının verilecegini duyurmuştur. Rahmetli şehit dedemin ve Kıbrıs Barış Harekatı şehitlerimizin anısına yapılan bu vefasızlık bizi derinden incitmiştir.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Çakmak.
    1 ay önce
    TRT ekranlarında, Bir Zamanlar Kıbrıs diye gösterilmeye başlanan o rezalet diziden sonra. Birçok eleştiri yapilmış ve uzun zaman Dr. Fazıl Küçük'ün yokluğu veya dizide önemsenmemesi bayağı tartışma yaratmıştı. Bunun üzerine Baskı ve satın alınan oylarla Cumhurbaşkanı olan Sn. Tatar aklınca durumu kurtarmaya çalışan bir açıklama ile böyle bir konu ortaya atmıştır. Çok gereksiz bir öneri. Tüm Kıbrıslılar buna sıcak bakmaz. 1974' te kahramanca şehit düsen bir askerimizin ismi olan hava alanımızın ismi neden değiştirilsin. Sn. Tatar bu işlerle ugraşıp durum kurtarmak yerine adada Barış sağlanmasının önunü açacak ve Kıbrıslıyı umutlandıracak ayrıca Ercan hava Alanımızı da ölümsüzleştirecek Federasyon temelinde çözümü baltalamasın yeter. Hava alanımızın isminden biz memnunuz. Sn. Tatara sorun oluyorsa sorununu başka şekilde çözsün.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazzık gibi zam!
Gazzık gibi zam!
Sezgin Baran Korkmaz için iade süreci başladı
Sezgin Baran Korkmaz için iade süreci başladı