Cam parçalarıyla boğazını kesti

Cam parçalarıyla boğazını kesti

Yine bir kadın şiddete maruz kaldı. Ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşan kadına şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Serdarlı Köyü’nde bir kadın boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından boğazı kesilerek şiddet gördü

Editor: Süperadmin
14 Ağustos 2020 - 09:53

Gamze PİR BAYKUR

Ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşan kadına şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Serdarlı köyünde bir kadın boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından şiddet gördü. Eşi Hüseyin Çimen tarafından darp edilen ve kırık cam parçasıyla yaralanan mağdur kadın eşi hakkında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine tutuklanan koca Hüseyin Çimen dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Yaralama” ve “Ciddi darp” suçlarıyla ilgili olarak dün mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı Çimen tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Meselenin tahkikat memuru Vedat Bilginaylar, zanlı Hüseyin Çimen’in 12 Ağustos 2020 tarihinde Serdarlı’daki evi içerisinde boşanma aşamasında olduğu eşi ile tartıştığını söyledi. Tartışma sırasında zanlının, eşini elleri ile itip yere düşürerek darp ettiğini belirten Bilginaylar, masa üzerinden almış olduğu cam bardağı masaya fırlatarak kırdığını ve kırılan cam parçalarının eşinin boğazının alt kısıma gelerek 1 ve 2 cmlik 2 adet kesikler oluşmasına neden olarak eşini yaraladığını açıkladı. Bilginaylar, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade ederek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Teminata bağlandı

Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli YargıcıÇiğdem Güzeler, zanlı Hüseyin Çimen’in kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 3 bin TL nakdi teminat ödemesine ve 1 KKTC vatandaşının 50 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanlığı Bugün Girne'de Ücretsiz PCR Testi Yapacak
Sağlık Bakanlığı Bugün Girne'de Ücretsiz PCR Testi Yapacak
“Bu Coğrafyada Biz de Varız Diyebilmek Önemlidir”
“Bu Coğrafyada Biz de Varız Diyebilmek Önemlidir”