DÖRTYOL’DA 15 YAŞINDAKİ KIZA CİNSEL SALDIRI İDDİASI

DÖRTYOL’DA 15 YAŞINDAKİ KIZA CİNSEL SALDIRI İDDİASI

Dörtyol’da 15 yaşındaki kıza cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Şemsettin Güngör tutuklandı

Editor: YeniBakış Editör
28 Mart 2021 - 13:28
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

 

Dörtyol’da 2021 yılı Şubat ayı içerisinde komşusu olan 15 yaşındaki küçük kıza cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Şemsettin Güngör şikayet üzerine tutuklandı. “Cinsel saldırı” suçlamasıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı Güngör aleyhinde 2 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

 

Kolundan tutup vücudunu kızın vücuduna yaklaştırdı

Meselenin tahkikat memuru Ömer Ülger, zanlı Şemsettin Güngör’ün, 2021 yılı Şubat ayı içerisinde Dörtyol’da Ağıllar Bölgesindeki evinin yatak odası içerisinde kardeşine bakmak için bulunan 15 yaşındaki komşusunun sol kolunu sağ eli ile tutup vücudunu küçük kızın vücuduna yaklaştırarak cinsel saldırıda bulunduğunu açıkladı. Olayın polise 27 Mart 2021 tarihinde rapor edildiğini söyleyen Ülger, zanlının 27 Mart 2021 tarihinde tespit edilerek tutuklandığını belirtti. Ülger, müşteki kızın verdiği ifadesinde, zanlının daha önce de defalarca gerek eliyle gerek ayağıyla müşteki kıza dokunmak suretiyle tacizde bulunduğu için tedirgin olduğunu söylediğini belirtti. Ülger, müşteki kızın vermiş olduğu ifadesinde, olay günü zanlının çocuklarının yatak odasında oyun oynadıkları esnada zanlının eşinin kendisine gidip çocuklara bakmasını söylediğini ve bunun üzerine odaya gittiğini, sırtının kapıya dönük olduğu esnada zanlının içeri girerek kolundan tutup üstüne yürüdüğünü, bu esnada zanlının eşine bağırdı ve zanlının eşinin odaya girdiğinde zanlının odadan çıkarak gittiğini beyan ettiğini kaydetti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini ifade eden Ülger, zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Tutuklu kalacak

Mağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi yargıcı Tutku Candaş, zanlı Şemsettin Güngör’ün tahkikat maksatları bakımından 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MANDIRA KÖYLÜYÜ BEZDİRDİ
MANDIRA KÖYLÜYÜ BEZDİRDİ
“UYANIN VE BİRLEŞİN”
“UYANIN VE BİRLEŞİN”