Cezaevinde bekleyecek

Cezaevinde bekleyecek

Mağusa’da eski kız arkadaşına cinsel saldırıda bulunan ve evdeki kişileri ise ölümle tehdit eden zanlı Khalil Musa Khalil Afaneh dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
05 Haziran 2020 - 03:10

Gamze PİR BAYKURMağusa’da eski kız arkadaşına cinsel saldırıda bulunan akabinde ise eski kız arkadaşının evinde bulunan iki kişiyi ölümle tehdit eden zanlı Khalil Musa Khalil Afaneh hakkındaki soruşturma tamamlandı. “Cinsel saldırı”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp”, “Mülke tecavüz”, “Şiddet tehdidi” ve “Kadına şiddet” suçlarıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Afaneh tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı. Zanlı Afaneh, teminat şartlarını yerine getiremeyerek hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


Soruşturma tamamlandı

Meselenin soruşturmasını yürüten Polis Memuru Abdülkadir Gildir, zanlı Khalil Musa Khalil Afaneh’in 29 Mayıs 2020 tarihinde bir apartmanın 38 numaralı dairesinde kalmakta olan eski kız arkadaşının üzerine saldırıp izni dışında kalçalarını sıkıp cinsel organına dokunarak cinsel saldırıda bulunduktan sonra yüzüne bir tokat vurup ciddi şekilde darp ettiğini açıkladı. Akabinde zanlının evin banyo kapı kolunu ve camlarını kırıp hasara uğrattığını belirten Gildir, evde bulunan ve kendisine müdahale eden Ahmed M. Yusuf ve Omar Mohammad Alsamarane tarafından evden dışarıya çıkarılmaya çalışıldığı esnada “Hepinizi öldüreceğim. Beni tanımazsınız. Daha sonra görüşüceğiz” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu açıkladı. Gildir, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade ederek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.


Teminat şartlarını yerine getiremedi

Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli YargıcıÇiğdem Güzeler, zanlı Khalil Musa Khalil Afaneh’in kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 6 bin TL nakdi teminat ödemesine, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmasına ve 1 KKTC vatandaşının 50 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi. Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı Afaneh, 45 günü geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KKTC vatandaşı bir kişinin Covid-19 testi pozitif!
KKTC vatandaşı bir kişinin Covid-19 testi pozitif!
Pegasustan Kıbrıs uçuşları ile ilgili açıklama
Pegasustan Kıbrıs uçuşları ile ilgili açıklama