Danışman Atanması Gündemde

Danışman Atanması Gündemde

Editor: YeniBakış Editör
26 Ocak 2022 - 12:37
Reklam

Kıbrıs sorununun çözüm sürecinin yeniden başlaması çabalarına katkıda bulunacak danışman atanması meselesinin, BM Barış Gücü’nün (UNFICYP) görev süresinin uzatılması için yarın oylanacak raporu çerçevesinde daha çok gündeme geleceği iddia edildi.

Alithia gazetesi, “Danışman Atanması UNFICYP Raporunda” başlıklı haberinde, elde ettiği bilgilere dayanarak oylamanın ardından, her ne kadar müzakerelerin yeniden başlaması ve danışman atanması için taraflar arasında anlaşma sağlanması konusundaki beklentiler düşük olsa da, atama yapılması için çaba gösterilmesinin beklendiğini yazdı.

Gazete, haberinin devamında da BM’deki Kıbrıslı Rum Daimi Temsilci Büyükelçi Andreas Hacıhrisanthu’nun, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs sorununda barış sürecinin yeniden başlaması hedefiyle kısa bir süre içinde danışman atamasını umut ettiğini söylediğini yazdı.

Habere göre Hacıhrisanthu, BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Guterres’in 2022 yılı öncelikleriyle ilgili sunumunu selamlayarak, Kıbrıs sorununun çözüm çabalarına şahsen müdahil olması nedeniyle kendisine teşekkürlerini sundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“KUŞ UÇSA  RAPOR EDİLECEK”
“KUŞ UÇSA RAPOR EDİLECEK”
"Yıkım paketini kabul etmiyoruz"